Dom i wnetrze

Łazienka – domowe SPA

płytkiNiezależnie od tego, czy łazienka, którą posiadamy jest niewielka, czy też jest to salon kąpielowy z prawdziwego zdarzenia, urządzenie jej powierzchni może okazać się prawdziwym wyzwaniem. Wybór poszczególnych elementów i dodatków bywa czynnością, która potrafi przyprawić o ból głowy nawet największych pasjonatów  remontów i aranżacji wnętrz, a wszystko z powodu zatrzęsienia produktów dostępnych na rynku. Nie ma jednak co narzekać na przesyt, lepiej wykorzystać go do stworzenia wyjątkowego wnętrza.
Jeśli chcemy stworzyć nie tylko ładną, ale także funkcjonalną łazienkę, pamiętać musimy koniecznie o odległościach od i pomiędzy poszczególnymi urządzeniami sanitarnymi. Urządzenia, które znajdują się zbyt blisko siebie, nigdy nie będą funkcjonalne. W przypadku małej łazienki lepiej zrezygnować z niektórych sprzętów i postawić na wygodę użytkowania – na przykład zamiast dwóch umywalek, które wydawać by się mogły konieczne przy większej ilości domowników, lepiej zamontować jedną, ale dwukomorową, a zamiast wanny postawić na prysznic.
Istnieje przynajmniej kilka sposobów na optyczne powiększenie niewielkiej metrażowo łazienki. Jeśli zdecydujemy się na duże lustro, przestrzeń nabierze głębi. Równie istotny jest wybór koloru kafelek i rodzaju oświetlenia – postawmy na jasne kolory i światło dostarczane z różnych punktów pomieszczenia, dzięki temu oszukamy trochę nasze oczy, a wnętrze wyda się większe niż w rzeczywistości. W małych pomieszczeniach możemy także zdecydować się dla optycznego powiększenia wnętrza na otwarte szafki, ale trzeba pamiętać, że jeśli nie będziemy utrzymywać na nich porządku osiągniemy efekt odwrotny od zamierzonego.
W aranżacjach łazienek coraz popularniejsze staje się drewno, jednak wybierając drewniane dodatki, meble bądź planując położenie drewnianej podłogi musi pamiętać, że nie wszystkie gatunki drewna równie dobrze znoszą wilgoć. Sprawdźmy koniecznie czy wybrane przez nas elementy nadają się do pomieszczeń z wysokim poziomem wilgoci – zazwyczaj przedmioty wykonane z różnych gatunków drewna egzotycznego, a także dębowego, jesionowego, modrzewiowego, jaworowego oraz wiązowego powinny się sprawdzić, ale warto kierować się wskazaniami producenta, co do możliwych sposobów zastosowania i pomieszczeń, w których przedmioty się sprawdzą.
Łazienka zazwyczaj jest miejscem, w którym chcemy się zrelaksować po długim dniu. W takim wypadku wskazane jest unikanie przesytu barw i aranżacyjnego chaosu. Dodatkowe akcenty kolorystyczne bezpieczniej wprowadzić wielobarwnymi dodatkami, które zawsze można wymienić, gdy już się znudzą, niż nietypowymi kolorystycznie meblami. Warto także zaplanować odpowiednią ilość przestrzeni przeznaczonych do przechowywania – jeśli wszystkie akcesoria poza tymi, które spełniają funkcję dekoracyjną, ukryjemy, nic nie będzie nas rozpraszać i będziemy mieli szansę na niczym niezmącony relaks w domowym SPA.
Jednym z ciekawszych sklepów internetowych z akcesoriami i płytkami łazienkowymi są ilazienki.pl. Warto zajrzeć na stronę firmy chociażby w poszukiwaniu inspiracji – niektóre z przedstawionych aranżacji naprawdę chwytają za oko. W ofercie płytki i kafelki renomowanych firm m.in.: Opoczno, Tubądzin, Cersanit, a także meble łazienkowe i ceramika sanitarna.

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/rejestracja-samochodu-zabytkowego/ https://beesafe.pl/porady/zniesienie-wspolwlasnosci-samochodu/ Industrialny metalowy hoker stołek barowy z oparciem