Jazda ekstremalna

Zima to idealny czas na aktywność na świeżym powietrzu. Wiedzą o tym wszyscy narciarze, którzy nie mogą już doczekać się mroźnej, słonecznej pogody. Gdy tylko spadnie pierwszy śnieg narciarze udadzą się na stoki, by rozpocząć białe szaleństwo. A może tak warto zrezygnować z jazdy po wydzielonych trasach i poznać skituring?
Read more

Wszystko, co musisz wiedzieć o butach rowerowych SPD.

Kolarstwo to nie tylko dyscyplina sportowa, ale także hobby. Jest to połączenie przyjemności z aktywnością fizyczną. Wiele osób dojeżdża na rowerze do pracy czy szkoły, ale także korzysta z dwukołowca w czasie wolnym. Jednak ważne jest także, aby czuć się wygodnie i swobodnie na rowerze. Z tego względu warto zadbać między innymi o odpowiednie buty.
Read more

Wypad w góry dla każdego

Wypad w góry dla każdego
Wiele osób dzieli swój czas na ten spędzony w górach i poza nimi, kiedy to tęsknią za urokliwymi dolinami i potokami, za całym pięknem szczytów i przyjemnością ich zdobywania. Nie każdy przecież może mieszkać w Zakopanem czy w Szklarskiej Porębie. Każdy jednak może te miejsca odwiedzać od czasu do czasu albo częściej. Read more

Zaplanuj zimowy wypoczynek już dzisiaj!


Każdy zapalony narciarz wie, że w Polsce warto rezerwować miejsca noclegowe na sezon zimowy znacznie wcześniej – szczególnie dotyczy to znanych i cenionych kurortów, takich jak Zakopane Poronin, Bukowina Tatrzańska. Jak zaplanować zimowy urlop? O czym pamiętać? Read more

Podhale wiosną – nie tylko Zakopane


Wyjazd na Podhale kojarzy się przede wszystkim ze spacerami po Zakopanem. Turyści chętnie odwiedzają Krupówki, wjeżdżają koleją na Kasprowy Wierch czy Gubałówkę, zaglądają do licznych karczm i restauracji. Warto jednak wiedzieć, że Podhale oferuje nam znacznie więcej atrakcji – warto mieć je na uwadze! Read more

Wesele w hotelu – jak je zorganizować?

Przygotowanie wesela dla grupy ponad 50 osób to spore wyzwanie dla pary młodej. Zazwyczaj decydują się oni na wynajęcie pięknej Sali restauracyjnej, w niedalekiej odległości od miejsca ślubu (urzędu czy kościoła). Ze względu na zmieniające się trendy coraz więcej managerów sali walczy o klientów. Co mogą zaoferować nam wysokiej klasy hotele i restauracje?
wedding-dresses-1486004_1920

Doskonałe jedzenie, profesjonalna obsług

Podstawą jest oczywiście wiele miejsca na urządzenie przyjęcia weselnego. Profesjonalne hotele posiadają nie jedną, lecz kilka sali wykorzystywanych do organizacji przyjęć. Mogą być one niewielkie, przeznaczone na kameralne imprezy, lub też sporych rozmiarów, dla wielu gości. Sale są zazwyczaj dekorowane przez pracowników restauracji czy hotelu, dlatego też para młoda nie musi się martwić tym zagadnieniem.
Podczas trwania przyjęcia goście będą obsługiwani przez profesjonalną ekipę kelnerów i kelnerek, zadbają oni o to, aby goście cieszyli się ciepłymi posiłkami i czystymi stołami.
Na uwagę zasługuje również catering. Szefowie kuchni oferują kilka rodzajów menu, dostosowanych do nawet najbardziej wymagających klientów. Dodatkowo możemy także liczyć na pyszne desery i zimne płyty. Sprawdź ofertę topowych hoteli w Polsce hotel Lord.

Wczasy w tropikach – jak je zaplanować?

Coraz większa ilość Polaków decyduje się na zaplanowanie wczasów w egzotycznych krajach. Kuszą ich takie kierunki jak Dominikana, Seszele, Mauritius, Kuba. Do niedawna kierunki te wydawały się poza możliwościami finansowymi statystycznego Kowalskiego. Na szczęście uległo to zmianie. Dlaczego?
dominican-republic-780382_1920
Przełom 2015/2016 obfitował w wiele bulwersujących wydarzeń, w tym liczne zamachy terrorystyczne, również w miejscowościach wypoczynkowych, takich jak Egipt czy Tunezja. To jedne z ulubionych kierunków Polaków, ale również Niemców, Czechów. Wraz z pojawieniem się zagrożenia terrorystycznego wiele osób zrezygnowało z wykupionych wczasów, nawet kosztem wpłaconych zaliczek. Wszystko to ze względu na własne bezpieczeństwo. Biura podróży, posiadające wykupione miejsca dla potencjalnych klientów, musiały zmierzyć się z olbrzymimi stratami, które należało pokryć. Jedyna nadzieja tkwiła w wycieczkach objazdowych oraz we wczasach egzotycznych. W przypadku tych ostatnich obniżono cenę, aby stanowiły one alternatywę dla wyjazdów do dotychczas najchętniej wybieranych kurortów.

Wczasy z biurem podróży

Pragnąc wybrać się na egzotyczną wycieczkę koniecznie powinniśmy odwiedzić biuro podróży. Zaoferuje nam ono ceny znacznie niższe, niż samodzielnie byliśmy w stanie osiągnąć poprzez wcześniejsze rezerwacje i szukanie budżetowych hoteli. Podczas rozmowy z przedstawicielem biura podróży koniecznie musimy przedstawić nasze oczekiwania i możliwości finansowe – pracownicy touroperatora z pewnością znajdą dla nas odpowiednie oferty.
W cenie wyjazdu znajdziemy bilety lotnicze, transfery na lotnisko, zakwaterowanie w wybranym hotelu, wyżywienie w wybranej przez nas opcji, możliwość korzystania z hotelowych udogodnień, opiekę pilota.
Szukasz rajskich wakacji dla siebie i swoich bliskich? Wybierz wyjazdy na Dominikanę z Tropical Sun!

Kamperem w świat!

Podróżowanie kamperem znane jest od wielu lat w krajach takich jak Niemcy, Włochy czy Wielka Brytania. Moda na spędzanie wakacji w kamperze dociera w końcu również do Polski. Jakie są zalety podróżowania tym nietypowym środkiem komunikacji? Co warto wiedzieć o kamperach? Read more

Korzystanie z biur podróży – co warto wiedzieć?

Coraz więcej Polaków decyduje się na skorzystanie z biur podróży. Decyzja o wykupieniu wycieczki wiąże się zazwyczaj z niechęcią do samodzielnego planowania, jak również faktu, że biuro oferuje nam atrakcyjne ceny w konkretnych kierunkach. Polacy cenią sobie także fakt, że mogą liczyć na opiekę rezydentów i nie muszą martwić się niczym podczas trwania urlopu. Jakie są zalety korzystania z biur podróży? Jakie kierunki wybieramy najchętniej? Read more

Egzotyczne wakacje – czy mnie na nie stać?

dominican-republic-780382_1920
Coraz większym zainteresowaniem w biurach podróży cieszą się wyjazdy zagraniczne do miejsc egzotycznych. Okazuje się, że wycieczki tego typu nie są tak drogie, jak początkowo sądzimy. Wiele biur podróży stosuje specjalistyczne rabaty oraz promocje, dzięki czemu możliwe jest wykupienie wyjazdu w naprawdę atrakcyjnej cenie. Co powinniśmy wiedzieć o takich wyjazdach? Read more