Ubezpieczenie szkolne – zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka

Każdy rodzic chce chronić swoje dziecko przed niebezpieczeństwem. Niestety, nawet najbardziej troskliwy opiekun nie jest w stanie kontrolować każdej sytuacji. Jednak, dzięki odpowiednim środkom, możemy znacząco ograniczyć skutki przykrych zdarzeń losowych. Właśnie temu służy ubezpieczenie szkolne – polisa chroniąca dzieci przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Read more

Dobre praktyki w likwidacji szkód komunikacyjnych

Czym jest likwidacja szkód komunikacyjnych? Odpowiedź na to pytanie jest prosta i brzmi następująco. Jest to proces, podczas którego usuwane są wszelkiego rodzaju straty, które zostały poniesione w wyniku kolizji lub wypadku drogowego. Szkody likwidowane są najczęściej przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Podczas postępowania likwidacyjnego, ustalane są zarówno wysokość odszkodowania jak i zasadność odszkodowania. Podmiotem odpowiedzialnym za prawidłowe przeprowadzenie postępowania likwidacyjnego jest ubezpieczyciel.

Czym są szkody komunikacyjne?

Najkrócej pisząc, szkodami komunikacyjnymi nazywamy straty, które zostały poniesione przez poszkodowanego w wyniku zdarzenia drogowego. Jeżeli jednym następstwem danego zdarzenia są szkody rzeczowe, mówimy najczęściej o kolizji. Ale podczas wypadku, może dojść do pojawienia się innego rodzaju szkód, mowa tutaj m.in. o:

  • Szkodzie rzeczowej, czyli uszczerbku w majątku. Ma ona miejsce, kiedy uszkodzony został pojazd wraz z przewożonymi w nim rzeczami. I kiedy pojazd był używany do pracy zarobkowej.
  • Szkodzie osobowej, czyli uszczerbku w majątku. Taki uszczerbek pojawia się najczęściej w momencie, kiedy poszkodowany musi ponieść koszty leczenia lub utracił zdolność pracy zarobkowej.
  • Krzywdzie, która jest niemajątkową szkodą na osobie. Jest to to uszczerbek psychiczny, który ściśle związany jest z bólem, cierpieniem a także utratą przyjemności z życia. Uszczerbek ten powstać może na skutek poniesionych obrażeń, ale także w przypadku śmierci bliskiej osoby.

Poszkodowany może domagać się naprawienia zaistniałej szkody. Szkodę powinien naprawić podmiot, który jest odpowiedzialny za jej powstanie. Wynika to z art. 361–363 i 440–448 kodeksu cywilnego. Powyższe przepisy dokładnie regulują sposób, ale także wpływają na zakres naprawienia szkody. Należy wiedzieć, że w przypadku szkody majątkowej, poszkodowanemu przysługuje odszkodowanie komunikacyjne. Jeżeli mowa o szkodzie niemajątkowej, czyli krzywdzie, poszkodowanemu przysługuje zadośćuczynienie.

Likwidacja szkód komunikacyjnych, co to jest?

Likwidacją szkód komunikacyjnych nazywamy cały zestaw czynności, które podejmowane są po zaistnieniu zdarzenia, które jest objęte ubezpieczeniem. Czynności te podejmowane są przez danego ubezpieczyciela. To właśnie ubezpieczyciel określa i ustala zakres odpowiedzialności ubezpieczyciela i na tej podstawie, określa też wartość szkody, która wystąpiła. Aby to przeprowadzić musi wcześniej przeanalizować przyczyny wystąpienia danego zdarzenia. Cały proces likwidacji szkody inicjalizowany jest w momencie zgłoszenia jej do zakładu ubezpieczeń. Zakończeniem procesu, jest ewentualna wypłata odszkodowania.

Aranżacja dużego tarasu na letnią jadalnię

Aranżacja dużego tarasu daje wiele możliwości – przestrzeń powinna być optymalnie wykorzystana. Jednym z ciekawszych pomysłów jest zaprojektowanie letniej, przydomowej jadalni. Jakie meble i dodatki wybrać, aby móc odpoczywać w takim miejscu z przyjemnością? Read more

Chmura Amazon Web Services

Czym jest chmura Amazon Web Services? Wiele osób wie, że jest to przydatny element, który można nie tylko wykorzystać podczas pracy zawodowej. Ale co dalej? Nie wie nikt. Warto więc opracować kilka podstawowych informacji, dzięki czemu poruszanie się po świecie chmury AWS będzie zdecydowanie łatwiejsze. Read more

Na co zwrócić uwagę wybierając tusz hp 650?

Oryginalny tusz hp 650 do drukarek atramentowych najprościej rzecz mówiąc to nic innego jak specjalny pojemnik z atramentem, który dodatkowo posiada stosowne wyposażenie elektroniczne. W dużej mierze to właśnie elektronika odpowiada za podanie tuszu bezpośrednio do głowicy sprzętu drukującego. Osoby, które planują zakup nowej drukarki powinny zwrócić uwagę na to, jaki rodzaj tuszu będzie wykorzystywany. Jak łatwo się domyślić to właśnie od jakości atramentu zależy wysoka jakość wydruków.
Read more

Specjalistyczne szkolenia komputerowe

W obecnych czasach mamy do czynienia z ogromną ilością szkoleń komputerowych. Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że można zapisać się na kursy online, dzięki którym można całkowicie zmienić swoje kompetencje zawodowe. Osoby, które chcą sprawdzić się w nowych zawodach, powinny wykorzystywać oferowane szkolenia. Read more

Narciarstwo biegowe i zjazdowe z marką Rossignol

Narciarstwo to sport od lat uwielbiany przez rzeszę osób. Jego historia sięga drugiej połowy XIX wieku i od tego czasu z aktywnej formy rekreacji, narciarstwo stało się królową zimowych sportów. Uprawiają je zarówno zawodowcy, jak i sezonowi amatorzy zimowego szaleństwa, wybierając tę formę narciarstwa, która sprawia im największą przyjemność.
Read more

Jakie produkty można kupić w sklepie z bielizną?

Na rynku działa sporo sklepów z bielizną. Obecnie coraz mniej z nich funkcjonuje wyłącznie stacjonarnie, większość sklepów ma również szeroką ofertę produktów sprzedawanych online, dzięki czemu konsumenci mają naprawdę duży wybór. Jakie produkty można znaleźć w dobrym sklepie bieliźniarskim?
Read more

Podkładki i maty ochronne na zamówienie

Wybierając dodatki do swojego mieszkania, warto wziąć pod uwagę akcesoria, które nie tylko będą się dobrze prezentowały, ale tez zadbają o bezpieczeństwo użytkowanych przez nas na co dzień powierzchni, takich jak blaty mebli. Zamiast zamartwiać się ewentualnymi zarysowaniami lepiej zaopatrzyć się w element, jak jest jest mata podkładka na zamówienie.
Read more

Rozwód bez orzekania o winie – najważniejsze informacje

Większość osób rozwodzących się z wieloletnim partnerem ma przed oczami wizję ciągnącej się latami batalii na oczach świadków i biegłych sądowych. Okazuje się, że przebieg postępowania wcale nie musi mieć tak radykalnej formy. Ogromny wpływ na proces ma konstrukcja pozwu rozwodowego, a dokładniej to, czy obarczamy winą za rozpad związku drugą stronę. Decydując się na rozwód bez orzekania o winie możemy znacząco usprawnić całą procedurę. Kiedy warto zdecydować się na tę formę rozwodu? Read more