Ciekawe

Holenderski DAF – on też czasem potrzebuje wsparcia 

Wybierając najmniej awaryjne i najbardziej ekonomiczne ciężarówki do przewozu najbardziej rozmaitych towarów wiele przedsiębiorstw słusznie stawia na holenderską markę DAF. Modele DAF XF czy LF są po prostu stworzone do takiego przewozu czując się w nim jak ryba w wodzie. Mimo tego na każdą, nawet najlepszą ciężarówkę czasem czeka pora wymiany niektórych elementów na nowe. Bardzo istotne są zwłaszcza te elementy, które regularnie się zużywają i konieczna jest wymiana ich na nowe. Hurtownią, która jak nikt inny potrafi zająć się pojazdami marki DAF jest DBK Parts. Części DAF, MAN czy Scania to tylko nieliczne przykłady marek, którym hurtownik DBK Parts może pomóc…

Jakie części wymieniać regularnie?

Posiadając samochody osobowe czy ciężarowe niejednokrotnie przychodzi czas wymiany części i akcesoriów, które gwarantują prawidłowe funkcjonowanie większych układów. Nie należy ignorować takich wymian gdyż uszkodzenia układu jezdnego, silnika czy skrzyni biegów są niezwykle kosztowne.

Do części, których częsta wymiana jest wskazana należą przede wszystkim klocki hamulcowe. Są one bardzo istotne zwłaszcza w samochodach ciężarowych, które wioząc ogromny tonaż muszą zatrzymywać się o czasie. W przeciwnym wypadku mogą spowodować tragiczne wypadki drogowe dlatego wymiana klocków hamulcowych i tarcz czasie jest bardzo ważna. Z tytułu samego funkcjonowania pojazdów nie należy zapominać o regularnej wymianie wszystkich filtrów takich jak kabinowy filtr powietrza, filtr oleju czy przede wszystkim filtr paliwowy. Stanowią one swego rodzaju barierę gromadzącą na swojej powierzchni wiele zanieczyszczeń, które mogłyby utrudnić pracę innych układów. Do tych wszystkich części warto również dołożyć pasek rozrządu czy przeguby zużywające się podczas wykonywania dynamicznych skrętów.

Podsumowanie 

Części do pojazdów ciężarowych DAF obecne w hurtowni DBK oferują wszystkie wcześniej wspomniane części zamienne wymieniane okresowo. Oprócz nich można również znaleźć najróżniejsze zamienniki, które ratują życie w przypadku poważniejszych uszkodzeń ciężarówek, które również zdarzają się w trakcie prowadzenia firmy.

Previous ArticleNext Article
live url zobacz live url