Dom i wnetrze

Jak zaprojektować wygodną i funkcjonalną kuchnię?

Domowa kuchnia ma być miejscem, gdzie nie tylko z łatwością możemy przygotowywać posiłki, ale też przestrzenią, gdzie domownicy czują się dobrze. Współcześnie architekci i projektanci zaproponują wiele niebanalnych form zaaranżowania domowej kuchni, bez względu na to, czy pomieszczenie to jest duże, małe, czy też dysponujemy aneksem.

Jak tworzone są nowoczesne kuchnie?

Nowoczesne kuchnie kojarzone są z gładkimi i lśniącymi powierzchniami frontów, brakiem klasycznych uchwytów – zamiast nich stosowane są głębokie frezy. Okazuje się jednak, że możliwości na wykreowanie eleganckiej, nowoczesnej kuchni, jest bez liku. Warto z bliska przyjrzeć się nie tylko projektom, ale i materiałom – meble kuchenne tworzone są z wysokiej jakości płyt meblowych laminowanych, lakierowanych, mogą być one uzupełnione o przeszklenia, panele dekoracyjne. W kolekcjach meblowych znaleźć można klasyczne szafki dolne, górne, ale też witryny, słupki, kosze cargo, szafki narożne. Tak duża różnorodność pozwoli na zaaranżowanie niebanalnego wnętrza. Bez trudu również uda się wykreować kuchnię w stylu prowansalskim, loftowym czy skandynawskim.

Wyspa w kuchni – funkcjonalny dodatek!

Pomysł na kuchnię z wyspą uda się zrealizować w średnich i dużych pomieszczeniach. Wyspa to dodatkowy moduł mebli kuchennych, w którego wnętrzu znajdzie się dodatkowa przestrzeń do przechowywania garnków, patelni, szuflady z przyborami kuchennymi. Atutem wyspy kuchen nie jest również fakt, że jej blat może posłużyć na wiele sposobów. Zazwyczaj blaty wyspy tworzą dodatkową przestrzeń roboczą, jednak po dostawieniu wysokich stołków wyspa może posłużyć jako miejsce podawania śniadania czy porannej kawy. Wyspa w kuchni to bez wątpienia ciekawe urozmaicenie i element, który pozwoli na zwiększenie funkcjonalności wnętrza.

 

 

Previous ArticleNext Article
live url zobacz wiecje live url