Dom i wnetrze

Firanki – idealny sposób na okienne aranżacje

firankiTkaniny to sprawdzony i praktyczny sposób dekorowania okien. Tradycyjne, śnieżnobiałe firany, które dominowały w oknach polskich mieszkań przez dziesięciolecia, powoli trafiają do lamusa i są obecnie coraz chętniej zastępowane oryginalnymi firanami lub panelami z materiału. Bogactwo dostępnych wzorów pozwala na dobranie odpowiedniego, pasującego do reszty wystroju niezależnie od typu i charakteru wnętrza.
Wybierając aranżację do okna dobrze jest zastanowić się, jaki rodzaj  firany będzie najlepiej pasował do urządzanego przez nas pomieszczenia. Jeżeli za oknem roztacza się przyjemny widok oraz gdy nie musimy przejmować się wścibskimi spojrzeniami sąsiadów, w ofercie sklepów z firankami znajdziemy między innymi zasłony o różnorodnych wzorach. Dobierając zasłony należy pamiętać o tym, iż w jednej aranżacji okiennej można złączyć ze sobą materiały o różnych deseniach pod warunkiem że będziemy przestrzegać jedności gamy kolorystycznej. Idealnym rozwiązaniem będą również delikatne i zwiewne makarony.
Do upiększenia nowoczesnych wnętrz wybrać można wyjątkowo dobrze prezentujące się firany panele. Do nowoczesnego stylu pasują również zasłony powieszone na pojedynczym drążku i opadające w prostych fałdach, natomiast fantazyjne draperie sprawdzą się przy aranżacjach w stylu retro – najefektowniej prezentują się one w dużych, wysokich oknach. Jasne i lekkie firanki z powodzeniem optycznie powiększą pokój i dodatkowo go rozświetlą.
Jednym z ciekawszych internetowych sklepów z firankami jest firanex.net. Oprócz szerokiego wyboru firan, zasłon i dekoracji okiennych w ofercie znajdziemy także modne wzory pościeli, stylowe dekoracje do stołu, praktyczne dodatki do firan i zasłon oraz przyjemne w dotyku koce i ręczniki.

Previous ArticleNext Article
https://codilab.pl/funkcjonalnosc-spotyka-design-hokery-do-kuchni-i-sekret-idealnego-wnetrza/ ofluo.com https://beesafe.pl/porady/historia-pojazdu-z-niemiec/