Ciekawe

Zakup mieszkania przy pomocy pośrednika

Zakup mieszkania przy pomocy pośrednikaZakup nowego mieszkania to bardzo ważna decyzja, niejednokrotnie związana ze stresem, dlatego warto zastanowić się, czy nie skorzystać z pomocy doświadczonej osoby, która doradzi i pomoże w trudnym wyborze. Taką osobą jest pośrednik w obrocie nieruchomościami, który posiada licencję zawodową nadaną w trybie przepisów ustawy o gospodarce nieruchomościami.
Agent nieruchomości pomoże przygotować umowę przedwstępną, określi stan techniczny oraz prawny lokalu, wynegocjuje dobrą cenę oraz załatwi wiele innych spraw związanych z zakupem nieruchomości. Jeżeli zatem nabywcy zależy na bezpieczeństwu transakcji i komforcie związanym z poszukiwaniem nowego mieszkania powinien uwzględnić skorzystania z usług pośrednika.
Wybór biura pośrednictwa też nie jest prosty. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy dana firma posiada odpowiednią licencję oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (co jest dość istotne, w sytuacji, gdy agent narazi klienta na szkodę, nie sprawdzając na przykład stany prawnego danej nieruchomości). Nie należy także korzystać z biur, które pobierają z góry opłatę za przyjęcie zlecenia. Pośrednik bez pobierania jakichkolwiek opłat powinien:
– udostępnić każdą ofertę
– uczestniczyć podczas oglądania lokalu
– udzielać porad i odpowiadać na wszelkie pytania i wątpliwości
Wynagrodzenie pośrednika powinno być opłacone po wykonaniu zlecenia, przy podpisaniu umowy związanej z zakupem nieruchomości.
Ciekawe inwestycje na terenie warszawskiego Mokotowa, Woli i Bemowa można znaleźć na stronie dewelopera Tynkbud1 który oferuje nowe mieszkania Warszawa
Przygotowane na podstawie PBG Erigo Naramowice

Previous ArticleNext Article