Zdrowie i uroda

Wypowiedz wojnę rozstępom!

Mimo tego, że poprzeczne, jasne lub czerwone bruzdy powstające na udach, pośladkach, piersiach czy brzuchu nie są groźne dla zdrowia, mogą skutecznie uprzykrzać życie. Nieestetyczne zmiany będące wynikiem pękania włókien kolagenowych mogą pojawić się po urodzeniu dziecka, w okresie dojrzewania, po przybraniu na wadze lub zrzuceniu kilogramów. Co możesz zrobić, aby skóra znów stała się gładka?

Zadbaj o elastyczność skóry

Przy niewielkich zmianach pomocne okazuje się być regularne stosowanie peelingów ujędrniających. Po złuszczeniu naskórka należy nawilżyć skórę stosując balsamy z wyciągiem z bluszczu, kasztanowca, skrzypu i przywrotnika. Drogocenne, naturalne substancje nie tylko działają nawilżająco, ale również wzmacniają naczynia krwionośne.

Maseczka rozjaśniająca

Czerwone rozstępy rozjaśnisz, jeśli będziesz regularnie (minimum 2 razy w tygodniu) aplikować na nie maseczkę rozjaśniającą. Możesz samodzielnie przygotować ją w domu, mieszając ze sobą oliwę, witaminę E w płynnej formie oraz sok z cytryny.

Nieoceniona medycyna estetyczna

Niestety, doraźne, domowe metody często nie przynoszą spodziewanych efektów. Czy osoby niezadowolone ze swojego ciała są skazane na ukrywanie niedoskonałości pod warstwami ubrań? Niekoniecznie! Tajną bronią w walce z nieestetycznymi zmianami na skórze jest medycyna estetyczna, a dokładniej lasery CO2. Nowoczesne urządzenia wykorzystywane w zabiegach frakcyjnych oddziałują na skórę, aktywując naturalne mechanizmy regeneracyjne. W efekcie wszelkie niedoskonałości (rozstępy, blizny, przebarwienia, a nawet zmarszczki) po kilku lub kilkunastu tygodniach zostają zastąpione zdrową tkanką. Warto mieć świadomość, że zabiegi medycyny estetycznej, w porównaniu do operacji plastycznych, są bezpieczne i nieinwazyjne.

Previous ArticleNext Article
live url https://gethotels.pl/przemyslane-detale-w-twoim-wnetrzu-stoliki-pomocnicze-i-kwietniki-w-stylu-loft/ https://notodo.pl/kuchnia-styl-loft