Biznes

Co to jest spedycja morska?

Od lat fracht morski cieszy się zaufaniem eksporterów i importerów. Wraz z rosnącą ilością przesyłek chociażby z Chin stale obserwuje się wzrost zainteresowania tym sposobem transportu. Przede wszystkim jest gwarancją tanich i bezpiecznych usług, a same towary docierają do odbiorców w stanie nienaruszonym. Warto jednak pamiętać o tym, że spedycja morska to coś więcej niż sam transport w kontenerach, drobnicy czy też na masowcach. To szereg usług, które określają kompleksową obsługę z dostawą wraz z magazynowaniem ładunków czy też załatwianiem formalności.

Na czym polega fracht morski?

Drogą morską są przewożone różnego rodzaju ładunki. W zależności od ich specyfiki wykorzystuje się kontenery drobnicowe, paletowe, poszerzane, open top, platformowe, chłodnicze czy też zbiornikowe. Ta różnorodność pozwala dopasować odpowiednie narzędzia do potrzeb. Spedycja multimodalna jest realizowana w systemie door-to-door, więc obejmuje również transport lotniczy, drogowy czy kolejowy do portu i z portu do odbiorcy. Właśnie ta kompleksowość usług sprawia, że fracht morski jest niezwykle atrakcyjnym zestawem szeregu usług. To planowanie i zarządzanie transportem, obsługą celną, dokumentacją, które ma za zadanie również znacząco obniżać koszty, jest niezwykle istotne dla nadawców i odbiorców i jest najważniejszą zaletą frachtu morskiego. Poza tym ta droga zapewnia również terminowe i bezpieczne doręczenia zarówno towarów standardowych, jak i niebezpiecznych i ponadgabarytowych.

Bezpieczny fracht morski

Transport morski jest jedną z najbardziej atrakcyjnych alternatyw przewozów ładunków na dłuższe odległości. Co prawda, nie jest to opcja dla tych klientów, którym zależy na czasie, ale jest bezpieczniejsza i bardziej ekologiczna niż na przykład transport drogowy. Jest również tańsza niż przewozy lotnicze i w tym zestawieniu nie ma ograniczeń w wielkości oraz w wadze ładunku. W efekcie przy wyborze konkretnej drogi warto określić swoje potrzeby i oczekiwania, a z pewnością w wielu wypadkach to właśnie fracht morski będzie chętnie wybierany.

Popularna spedycja morska pozwala przewozić nawet duże ładunki niemalże w nieograniczonej ilości. Rozwijające się porty morskie wraz z całą infrastrukturą zapewniają również sprawne załadunki i rozładunki, a dostęp do usług multimodalnych pozwala łączyć różne środki transportu, aby jak najlepiej realizować zlecenie klienta. Jak widać drogą morską można więc dostarczać ładunki niemalże w każde miejsce na świecie.

Transport dużych ładunków

Historycznie rzecz biorąc, to właśnie transport morski jest najstarszym sposobem na przewożenie ładunków z miejsca na miejsce. Obecnie oczywiście fracht obejmuje szereg innych usług i jest przede wszystkim dedykowany dużym ładunkom, choć bez problemu przewozi się również drobnicę i dlatego właśnie niezwykle ważny jest nawet wybór rodzaju statku. Do wyboru mamy drobnicowce, masowe, tankowce czy kontenerowce. I to właśnie spedytor jest odpowiedzialny za to, by dopasować odpowiednie rozwiązanie do potrzeb klienta.

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-przeglad-samochodu/ yviewphoto.com amobile.pl