Zdrowie i uroda

Wnętrze gabinetu lekarskiego – co w nim znajdziemy?

Wyposażenie gabinetów medycznych
Każdy z nas przynajmniej raz w roku jest gościem gabinetu lekarskiego. Pragniemy, aby jego wyposażenie było profesjonalne, gdyż wpływa to na nasz komfort psychiczny oraz wygodę. Odpowiednie wyposażenie gabinetu medycznego pozwala także na lepsze świadczenie usług medycznych. Wyposażenie może być zależne od konkretnej specjalizacji, jednak jest wiele przedmiotów, które bez względu na rodzaj lekarza powinny być na stałym wyposażeniu takiego pomieszczenia.
Wyposażenie gabinetów medycznych oferuje wiele hurtowni medycznych, które specjalizują się nie tylko w umeblowaniu, ale przede wszystkim w licznych urządzeniach charakterystycznych dla gabinetów lekarskich. Dodatkowo warto wspomnieć, iż wiele specjalistów, takich jak np. ginekolodzy, wymagają określonych przyborów oraz wyposażenia. Co powinno znaleźć się w wysokiej klasy gabinecie medycznym?

Leżanka, biurko, parawan…

Z pewnością najistotniejszym elementem każdego gabinetu jest leżanka. Powinna być ona dopasowana do wzrostu dorosłego człowieka i posiadać możliwość ustawiania części zagłówkowej tak aby pacjent mógł wygodnie leżeć podczas badania. Materiał wierzchni leżanki to zazwyczaj trwała tkanina, która podczas badania jest zakrywana wymiennym ręcznikiem papierowym. Leżanki mogą być ruchome (z kółkami) lub też stacjonarne.
Niezbędnym elementem wyposażenia gabinetu jest parawan. W hurtowniach medycznych są one sprzedawane w różnorodnych rozmiarach. Ich ramy wykonywane są z metalu, również chromowanego, przez co wyglądają one elegancko i estetycznie. Parawany mogą być wykonane z jednego skrzydła, ale i nawet 3-4 skrzydeł. Wybór należy do samego lekarza.
W gabinetach, szczególnie tych zabiegowych, nie może zabraknąć stolików i półek ruchomych do przechowywania podręcznych przedmiotów czy też sprzętu medycznego. Półki są budowane na metalowych stelażach, a same półki mnogą być z grubego szkła lub wykonane z metalu. Wybór tych materiałów nie jest przypadkowy – są one odporne na ścieranie a ich utrzymanie w czystości jest proste. Takie szafki czyści się detergentami z użyciem alkoholu.
Lekarz będzie potrzebował w swoim gabinecie również biurka oraz niewielkiego taboretu, który będzie wykorzystywany podczas wykonywania specjalistycznych badań. Taboret może być obrotowy, aby zapewnić większy zakres ruchu lekarza. Przy biurku powinno stać klasyczne krzesło czy fotel z oparciem.

Previous ArticleNext Article
zobacz wiecje zobacz wiecej zobacz wiecje