Turystyka

Kuba – wyspa o wspaniałej historii i kulturze

Kuba
Państwo Kuba od dziesięcioleci Polakom kojarzyło się przede wszystkim z dużą izolacją, jak również ze wspaniałą muzyką, która docierała do nas zza oceanu za sprawą licznych emigrantów kubańskich. Obecnie Kuba otwiera się z powrotem na świat.
Wpływ na to ma nie tylko przejęcie władzy przez brata Fidela Castro, Raula, ale również zmiana sytuacji politycznej na całym świecie. Odchodząc od wspomnień o zimnej wojnie w ostatnich miesiącach na Kubie na nowo, po ponad 50 latach, otwarto amerykańską ambasadę. Obecnie Kuba odnotowuje coraz większy odsetek odwiedzających wyspę gości z całego świata. Kraj ten oferuje liczne atrakcje związane z aktywnym wypoczynkiem, błogim leniuchowaniem na plaży, poznawaniem historii, kultury… Również w Polsce nie brakuje biur podróży, oferujących wycieczki na Kubę.
Władze Kuby są świadome, że to właśnie turyści są motorem napędowym rozwoju kraju. Udostępniając im coraz więcej atrakcji oraz budując bogate zaplecze hotelowe znacząco wpływają na wzrost gospodarczy na wyspie.

Kuba – co warto zobaczyć?

Z pewnością turyści swoje pierwsze kroki powinny skierować do stolicy kraju, do Hawany. Piękna, zabytkowa Hawana była niejednokrotnie planem zdjęciowym, miejscem kręcenia znanych filmów. Dodatkowo jest ona usiana wspaniałymi zabytkowymi samochodami, które z pewnością ucieszą oczy miłośników motoryzacji,
W Hawanie warto wybrać się na stare miasto, które zachwyci wspaniałą architekturą oraz licznymi zabytkami. Z ciekawych miejsc warto wybrać się do Muzeum Rewolucji Kubańskiej, Katedra Niepokalanego Poczęcia, klasztor Santa Clara.
Podczas zwiedzania Hawany nie można zapomnieć o skorzystaniu z bogatej oferty gastronomicznej tego miasta. Jako, że miasto leży nad Zatoką Meksykańską, z pewnością warto skosztować wszelkich ryb, skorupiaków, owoców morza. Kuba to także kraj posiadający wiele interesujących owoców, których próżno szukać w europejskich sklepach. Warto skusić się na ich skosztowanie.
Wycieczka na Kubę daje niesamowite możliwości uprawiania aktywnego wypoczynku. Przede wszystkim sportów wodnych: żeglarstwa, pływania na katamaranach, nurkowania. Osoby aktywne mogą również zwiedzać wyspę urządzając sobie wycieczki rowerowe. Wyspa posiada również ciekawe pasma górskie, których wierzchołki dochodzą do wysokości ponad 1900 m. n. p. m. – to niewątpliwie gratka dla osób, które kochają długotrwały wysiłek oraz możliwość wspinaczki.

Previous ArticleNext Article