Zdrowie i uroda

Powiększanie piersi z wizualizacją trójwymiarową

Powiększanie piersi z wizualizacją trójwymiarowąWiele kobiet zastanawia się nad poprawą kształtu i powiększenie swoich piersi. Najczęściej jednak wahają się, ponieważ nie są wstanie wyobrazić sobie jak mogą one wyglądać po dokonanym zabiegu. Na szczęście w XXI wieku z pomocą w podjęciu decyzji przychodzą nowoczesne rozwiązania technologiczne. W klinikach na świecie tego rodzaju metody stosuje się już od ponad 10 lat. Obecnie są one dostępne w wielu klinikach, również w Polsce.

Dlaczego ważne są wizualizacje?

Bez względu na powód, dla którego Pacjentka decyduje się na powiększanie piersi, można obecnie zaprezentować jej jak będą one wyglądały. Wystarczy do tego specjalistyczny sprzęt skanujący rzeczywisty obraz, przedstawiający człowieka i program komputerowy, dokonujący wizualizacji trójwymiarowej. Pozwala to na dokładne zaprojektowanie pożądanych zmian i omówienie ich z pacjentem. To o wiele lepsze rozwiązanie, niż prezentacja obrazów jednowymiarowych. Trójwymiar idealnie obrazuje zakładany efekt i o wiele lepiej przemawia do wyobraźni Pacjentek.
W wielu gabinetach taka usługa wchodzi w skład samego zabiegu, ponieważ dzięki niej o wiele łatwiej zdecydować o kształcie i wielkości piersi po operacji.

Jak działa wizualizacja?

Całe przedsięwzięcie wymaga dokładnego zbadanie powierzchni ciała Pacjentki. Jest to jednak badanie zupełnie bezbolesne, ponieważ prowadzi się je bezdotykowo. Wykonuje je specjalistyczne urządzenie. Na rynku jest co najmniej kilka firm produkujących taki sprzęt, jednym z najpopularniejszych używanych w Polsce jest Vectra XT. Jednak większość z nich działa na bardzo podobnej zasadzie.
Aparaty fotograficzne, w które wyposażone jest urządzenie, wykonują kilka zwyczajnych fotografii, zrobionych pod różnymi kątami. Następnie oprogramowanie dokonuje analizy i szczegółowej obróbki tych zdjęć, tworząc model sylwetki w trójwymiarze. Trwa to bardzo szybko, ponieważ moc obliczeniowa urządzenia jest odpowiednio duża.
Po wczytaniu danych za pomocą komputera można nie tylko oglądać i analizować otrzymany obraz 3D, ale również modelować obszary, które mają zostać poddane operacji.

Planowanie powiększania piersi

W przypadku zabiegu powiększania piersi ważny jest nie tylko sam ich kształt i wielkość, obrazowana na wizualizacji 3D. Istotna jest również cała sylwetka Pacjentki, jej kształt i proporcje. Dopiero wówczas można mówić o dobrze przeprowadzonej komputerowej wizualizacji, która pomaga wybrać odpowiedni rodzaj implantu i podąć decyzję o wykonaniu zabiegu.
W przypadku wizualizacji dokonanej na urządzeniu Vectra XT możliwe jest dodatkowo zobaczenie wizualizacji za pośrednictwem okularów 3D. Pacjentka jest w stanie jeszcze dokładniej zobaczyć jak będą wyglądały powiększone piersi po dokonanym zabiegu.
Na tym etapie lekarz przeprowadzający zabieg określa jaka technika operacyjna ma zostać zastosowana. Tworzy również plan kolejnych czynności, jakie będą wykonywane.
Urządzenie tworzące modele trójwymiarowe mają zazwyczaj możliwość zapisu plików, dzięki czemu można później porównać efekt końcowy z zamierzanym.

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/historia-pojazdu-z-niemiec/ https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/ zobacz