Dom i wnetrze

Wady i zalety oświetlenia ogrodowego

lampy ogrodowePosiadanie oświetlenia w swoim ogrodzie, nie ważne czy jest to wielki ogród czy malutki ogródek niesie z sobą zalety oraz wady. Więc jeśli tylko posiadacie swój zielony kącik to na pewno w końcu pomyślicie o tym dodatku, który potrafi zmienić go w magiczną krainę.

Najpierw wymienię wady, gdyż jest ich znacznie mniej niż zalet

Chyba pierwszą z wad jest np. większe zużycie energii elektrycznej. Jednak możemy bardzo łatwo pozbyć się tego problemu, gdyż obecnie na rynku są specjalne lampy ogrodowe w różnym przedziale cen. Dzięki wbudowanemu u góry panelowi działają dzięki energii słonecznej, więc jest to całkowicie ekologiczne rozwiązanie, a my nie poniesiemy dodatkowych opłat. Jednak musimy liczyć się z tym, że będą one świecić słabiej niż oświetlenie działające na energię elektryczną.
Następną wadą może być np. światło wpadające przez okno i przeszkadzające niektórym osobą podczas snu. Problem ten można jednak łatwo rozwiązać przez dobranie odpowiedniej mocy oświetlenia.

Osobiście nie mogę znaleźć więcej wad więc przejdę do zalet

Dzięki oświetleniu w naszym ogrodzie nie będziemy już musieli wychodzić w nocy z domu, aby sprawdzić np. źródło hałasu. Wystarczy wtedy spojrzeć tylko przez okno, a dzięki oświetleniu bez ruszania się z miejsca zobaczymy wszystko co się w nim dzieje.
Nie będzie trzeba również martwić się o to, że podczas nocnego spaceru przez ogród potkniemy się o coś czego nie zobaczyliśmy przez panujący mrok. Unikniemy w ten sposób nieszczęśliwych wypadków w ogrodzie nocną porą.
Będziemy mogli stworzyć również własną magiczną krainę z niepowtarzalną, urokliwą atmosferą. Dzięki temu rozwiązaniu nie musimy martwić się o to, że przegapimy coś wspaniałego co dzieje się w naszym ogrodzie nocą. Jeśli dobierzecie odpowiednie oświetlenie to uda wam się stworzyć coś wspaniałego czego inni będą wam zazdrościć. Czyż bajkowa alejka z kwiatami, krzewami i drzewkami spowita delikatną poświatą z oświetlenia nie będzie się prezentować cudownie i tajemniczo?
Dzięki oświetleniu w ogrodzie będziemy mogli również liczyć na zazdrosne spojrzenia sąsiadów i przechodniów w jego kierunku, którzy będą go podziwiali.
Uważam więc, że dzięki odpowiedniemu dobraniu oświetlenia do twojego kawałka zieleni można stworzyć odpowiednie miejsce do którego zawsze będziemy chcieli wracać po ciężkim dniu, żeby naładować baterie na następny dzień.
 

Previous ArticleNext Article
Industrialny bukowy stolik nocny z półką asc.org https://beesafe.pl/porady/odstapienie-od-umowy-kupna-samochodu/