Ciekawe

Technika miękkiego mycia w zabezpieczaniu ścian


Jedną z nowszych technik mycia zewnętrznych ścian budynków jest używanie miękkich szczotek tak zwane „mycie na miękko”. To pozwala efektywnie czyścić ściany z takich samych zabrudzeń jak przy pomocy metod twardych  – czyli wody pod wysokim ciśnieniem w połączeniu ze środkami chemicznymi.

Nowoczesna metoda mycia jest dużo bardziej bezpieczna dla elewacji

Nie niszczy jej struktury materiału,  nie dochodzi do chemicznego uszkodzenia oraz do usunięcia warstwy farby, czy powłoki ochronnej. Wizualne efekty mycia są porównywalne, albo nawet lepsze, gdyż miękkie mycie oferuje delikatne czyszczenie mechaniczne z wykorzystaniem ciepłej wody. Temperatura zawsze wpływa pozytywnie na proces mycia materiałów budowlanych. Tą metodą da się oczyścić znacznie więcej powierzchni przy mniejszym wykorzystaniu wody i praktycznie zerowym lub bardzo niskim wykorzystaniem środków chemicznych. Warto zaznaczyć, że środki chemiczne używa się głównie do usuwania trudniejszych zabrudzeń na przykład do likwidacji grzybów.

Korzystanie z miękkich metod jest nie tylko bezpieczne dla elewacji ale też przyjazne dla środowiska

Podczas niego używana jest mniejsza ilość wody i produkuje się też mniej popłuczyn. Kolejnym plusem jest to, że mniej chemii przedostaje się do gruntu. Warto podkreślić również, że obecnie wiele firm stosuje środki biodegradowalne.
Ta technika jest nie tylko delikatna dla powierzchni plastikowych, tynkowych oraz okien. Można ją skutecznie myć również bannery, nadruki, reklamy, a nawet elementy drewna.
Z pewnością po wielokrotnym myciu nie dojdzie do negatywnych skutków działania wody i pory materiałów pozostaną nieuszkodzone.
Po więcej informacji zapraszamy na stronę http://sco-cleanup.pl/
 
 
 

Previous ArticleNext Article
https://emtec-group.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoj-sprzymierzeniec-w-chlodne-dni/ zobacz zobacz