Ciekawe

Komputer all-in-one – możliwości, wady i ranking modeli dostępnych na rynku


Technologia przede wszystkim służy wygodzie. Nic zatem dziwnego, że producenci ciągle prześcigają się w tworzeniu coraz mniejszych, a jednocześnie coraz bardziej kompatybilnych i wydajnych sprzętów. Jednym z nich jest komputer All-in-One, który jedno z czołowych miejsc w rankingu najpraktyczniejszych urządzeń.

Czym jest komputer All-in-One?

Mimo iż jeszcze nie są tak popularne jak laptopy, sprzęty komputerowe AiO coraz częściej można spotkać na korporacyjnych biurkach czy w gabinetach freelancerów. To bowiem, najprościej mówiąc, komputer, który mieści się w monitorze.
Sprzęt AiO składa się tylko z jednego elementu, czyli ekranu. Cały osprzęt składający się na komputer, czyli procesor, karty- graficzna i dźwiękowa czy dysk, znajduje się właśnie w monitorze. Sprawia to, że sprzęt ten zajmuje bardzo niewiele miejsca, a także nie potrzebuje do swojego działania wielu kabli. Wystarczy bowiem podpiąć do niego myszkę oraz klawiaturę.

Wady sprzętów All-in-One

To, co jest największą zaletą tego typu komputerów, jest zarazem ich największą wadą- ponieważ cały mechanizm komputera mieści się w jednym elemencie, zazwyczaj nie jest on zbyt wydajny. Zapewnia on praktyczną i wygodną pracę, ale tylko wtedy, gdy nie za bardzo przeciąża ona procesor. Kolejnym znaczącym minusem urządzeń AiO jest trudność ich naprawy, która też wynika z jednoelementowości całego sprzętu.
Rankingi komputerów All-in-One – https://www.bomi.pl/ranking-komputerow-all-in-one-top-10-najlepszych-modeli/
Podstawową wadą każdego rankingu podsumowującego komputery AiO jest fakt, że często dopuszczają one kompromisy. Porównując jakość do ceny, zachęcają one do inwestowania w sprzęt niższej klasy, ale za to w dogodnej, rozsądnej cenie. W przypadku sprzętu AiO takie przełożenie nie zawsze ma jednak sens, dlatego decydując się na zakup tego typu komputera, warto skonsultować się z profesjonalistą.

Previous ArticleNext Article