Biznes

Szkolenia Windows Server

Szkolenia windows serverPracujesz w obrębie systemu Windows Server 2008? Czujesz, że twoja wiedza w stosunku do oczekiwań twojego pracodawcy jest za mała? Pomyśl nad tym, by wziąć udział w szkoleniu z zakresu Windows Server 2008. Dla przeciętnego użytkownika komputera oprogramowanie to jest zupełnie nieznane. Zbudowane zostało na podstawie kodu Windows 7 i służy do zarządzania serwerami.

Dla kogo szkolenie?

Szkolenie jest wręcz konieczne dla tych osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym oprogramowaniem. Szkolenie jest również dobrym wyborem dla tych, którzy zamierzają zdobyć certyfikat Microfost Certified Solutions Associate Windows Server 2012. Przy wyborze szkolenia należy szczególną uwagę zwrócić na program. Dobrze przygotowane szkolenie powinno obejmować konfigurację serwera DNS, zrządzanie bazą AD DS czy zarządzanie kontami. Im bardziej rozbudowany program szkolenia, tym większa szansa na powodzenie w trakcie egzaminów. Uczestnik w trakcie szkolenia powinien zostać wprowadzony do Windows Server, nauczyć się zarządzać tym oprogramowaniem, danymi, powinien też wiedzieć, w jaki sposób monitorować i rozwiązywać problemy sieciowe. Trzeba od razu nadmienić, że wiele ośrodków szkoleniowych wymaga od kursantów podstawowej wiedzy z zakresu budowy komputera, a także z zakresu budowy kart sieciowych czy dysków.

Zdobycie certyfikatu

Zdecydowana większość materiałów szkoleniowych wydawana jest w języku angielskim. Z całą pewnością szkolenie na Windows Server warto odbyć pod kątem certyfikatu. Samo odbycie szkolenia dla potencjalnego pracodawcy może być niewystarczającą informacją o naszych umiejętnościach oraz wiedzy. Zdobycie certyfikatu, wspomnianego na początku artykułu, stanowi pewne potwierdzenie nabytych umiejętności. W szkoleniu powinni uczestniczyć między innymi początkujący informatycy, którzy w swej pracy zawodowej po raz pierwszy spotykają się z Windows Server. Kurs nie należy jednak do najtańszych. W zależności od godzin lekcyjnych jego cena może wahać się od 2000 złotych do nawet 4 000 zł. Szkolenie powinno oczywiście składać się z części teoretycznej jak również praktycznej. Zdobycie certyfikatu z całą pewnością zwiększy szanse na rynku pracy. Zwłaszcza, że coraz więcej dużych firm decyduje się na posiadanie własnych serwerów.

Jak wybrać najlepszy kurs?

W poszukiwaniu najlepszego szkolenia najlepiej posłużyć się opiniami jakie można znaleźć w internecie. Niektóre urzędy pracy organizują również bezpłatne kursy tego typu. Jednym z kryteriów wyboru szkolenia powinien być trener. Osoby, które działają w branży informatycznej, z pewnością mają pod tym względem zdecydowanie większe wymagania. Firma szkoleniowa powinna również ściśle współpracować z firmą Microsoft. Uczestnik musi otrzymać jak najbardziej aktualną wiedzę. Dla wielu przeszkodę może stanowić jednak cena szkolenia. Dlatego warto poszukać dodatkowych osób, które chciałby wziąć udział w szkoleniu. Im więcej osób, tym większa szansa na obniżkę ceny. O certyfikat Microsoft na pewno powinni starać się studenci. Wiele firm szkoleniowych dla tej grupy klientów ma spore zniżki.
SZKOLENIA WINDOWS SERVER z CTS! Sprawdź!
 

Previous ArticleNext Article
eopia.pl ingspacestudio.pl https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-przeglad-samochodu/