Dom i wnetrze

Fototapeta w salonie – elegancja czy kicz?

W większości mieszkań, salon to najbardziej eleganckie pomieszczenie, które służy albo jako pokój do przyjmowania gości, albo też taki, w którym spotyka się cała rodzina podczas przeróżnych okazji. Z tego też względu dekoracja salonu musi być wyjątkowa, ale jednocześnie zachowana w stylu właściwym dla całego mieszkania.
Nie każdy wie, że urodę wnętrza można osiągnąć bez konieczności inwestowania w drogie meble czy inne elementy dekoracyjne, np. bibeloty. Obecna moda stawia często na prostotę i oryginalny design, skuteczne rozwiązania oraz funkcjonalność. W salonie sprawdza się to jak najbardziej, bo przeważnie są to dość duże pomieszczenia, więc przypadkowość wystroju jest niezalecana. Z uwagi na rozmiary, zachodzić może konieczność „zagospodarowania” ścian, ponieważ pomieszczenie świecące pustkami nie robi przytulnego wrażenia. Stąd pojawia się pomysł na fototapety, dzięki którym można stworzyć niebanalną dekorację w zupełnie indywidualnym stylu. Istnieje duża dowolność, aczkolwiek wybierając fototapetę, trzeba kierować się i własnym gustem, i szeroko pojętym poczuciem estetyki. Łatwo w ten sposób bowiem „przestroić” salon lub zaburzyć jego wewnętrzną harmonię.
Wybór fototapety nie powinien być przypadkowy. Wzór na tej dekoracji dobrze jest dobrać do przyjętego stylu wyposażenia salonu. Najlepiej fototapeta będzie się prezentowała na gładkiej ścianie, której powierzchni „nie zaburzają” żadne inne elementy, lub też takiej, która stanowi swoiste tło. Fototapety, obrazy, plakaty, naklejki, dekoracje ścian i podobne tego typu rozwiązania mogą mieć różne rozmiary, więc naszej wyobraźni nie musi nic ograniczać – ważne jest tylko to, by nie przesadzić z ozdabianiem wnętrza. Dopasowana do umeblowania i charakteru salonu fototapeta nie potrzebuje już żadnych dodatkowych ozdób.
W ofercie FOTEKS znajdują się przeróżne atrakcyjne fototapety, wśród których każdy z Państwa znajdzie coś dla siebie. Obecnie modne są przeróżne wzory roślinne i zwierzęce, a także zdjęcia wielkomiejskich pejzaży, w sam raz do nowoczesnych salonów.

Previous ArticleNext Article