Dom i wnetrze

Rośliny do pięknego ogrodu – trzy propozycje


Upiększamy nasze ogrody oraz strefy przydomowe (werandy czy tarasy) na wszelkie możliwe sposoby. Pomysłowe aranżacje stają się coraz modniejsze i coraz więcej osób swoją inwencję pokazuje właśnie poprzez ogród, tworząc zaskakujące i bardzo różnorodne stylistycznie aranżacje. Niektórzy nawiązują w nich do dawnych epok. Inni starają się wybiegać w przyszłość, kreując futurystyczne ogrody. We wszystkich tych działaniach wykorzystujemy rośliny, które mają w sobie pewien ładunek znaczeniowy, wskazują na pewne światy i klimaty.

Rośliny w koszyczkach, czyli rustykalne petunie

Czy można sobie wyobrazić przyjemniejsze miejsce na świecie niż drewniana weranda udekorowana roślinami w rattanowych koszyczkach? Do tego rattanowe czy technorattanowe zestawy ogrodowe i nasza bajka, nawiązująca do klimatów dzieciństwa, może trwać w nieskończoność. Od wczesnej wiosny, do późnej jesieni. Petunie do koszyczków wiszących to najlepsza dekoracja dla strefy przydomowej.

Rośliny płożące, czyli zielone morze jałowcowe

Rośliny płożące pomogą nam dopieścić każdy skrawek ogrodu, nawet ten trudny do wykorzystania i do zaaranżowania. Szlachetnie zaprezentują się zarówno w ogrodzie naturalistycznym, obok wiekowych murów z kamienia naturalnego. Jak również podkreślą charakter awangardowego ogrodu minimalistycznego, w którym skomponują tło dla designerskich przedmiotów. Aluminiowe czy technorrattanowe meble ogrodowe wspaniale zaprezentują się na tle jałowcowego morza, które jest dynamiczną kompozycją.

Rośliny rabatowe, czyli królewskie róże

W ostatnich czasach powracamy coraz chętniej do klasyki. Także na rabatkach, na których sadzimy efektowne róże rabatowe. Stworzą one iście królewską dekorację w każdym ogrodzie bez względu na jego stylizacje. Klasyczne róże jednak najpiękniej wyglądać będą w romantycznym ogrodzie, w sąsiedztwie motywów drewnianych i kamiennych.

Previous ArticleNext Article
zobacz https://beesafe.pl/porady/historia-pojazdu-po-numerze-rejestracyjnym/ https://beesafe.pl/porady/psychotesty-dla-kierowcow/