Ciekawe

Czy okna mogą podnieść nasze bezpieczeństwo w domu?


Wybór odpowiedniej stolarki okiennej jest jednym z najważniejszych, aby podczas chłodniejszych miesięcy wewnątrz zachować komfort cieplny. Okazuje się jednak, że okna mogą znacząco wpłynąć na nasze bezpieczeństwo. Jak to możliwe? Wystarcz wybrać okna antywłamaniowe. Czym różnią się od siebie kolejne modele?

Klasy bezpieczeństwa okien

Decydując się na okna antywłamaniowe powinniśmy być świadomi tego, że żadne okno nie da nam 100% gwarancji bezpieczeństwa mienia. Zadaniem konkretnych zabezpieczeń i usprawnień jest jak największe opóźnienie momentu przedostania się włamywacza do wnętrza mieszkania czy domu. W praktyce producenci muszą kwalifikować swoje produkty do odpowiednich klas odporności na włamania.
Kiedy myślimy o 1 klasie zabezpieczeń producent zapewni nam klasyczny, pojedynczy zaczep antywłamaniowy, który ogólnie nie stanowi przeszkody dla włamywacza. Jest on w stanie sforsować okno poprzez rozbicie szyby, napieranie barkiem czy wyrwanie ramy. Klasa 2 powstrzymuje włamywacza na ok. 3 minuty, jeśli nie posiada on specjalistycznych czy ciężkich narzędzi. Okazuje się, że dopiero przy klasie 3 i wyżej włamywacz musi posiadać sprzęt taki jak łom, młotek, piłę, aby dostać się do wnętrza. W przypadku klasy 5 i 6 możemy być pewni, że nawet używając szlifierki okno nie oprze się przez ok. 20 minut. Warto mieć na uwadze, że jest to odpowiedni czas na przyjazd firmy ochroniarskiej czy też samych właścicieli. Szukając ciekawej oferty okien antywłamaniowych warto zerknąć na stronę producenta: okna-internorm.pl.

O czym musimy pamiętać podczas kupna okien?

Aby mieć pewność, że okna Śląsk podniosą poziom naszego bezpieczeństwa, sprawdzajmy certyfikaty. Producent powinien zapewnić nam certyfikaty na wszystkie elementy okna, a nie tylko na niektóre z nich.
 
 

Previous ArticleNext Article