Ciekawe

Rodzaje wiązań narciarskich

Wiązania narciarskie są jednym z ciekawszych wyposażeń każdego miłośnika stoków. Mamy na rynku wiele możliwości, ponieważ są dostępne proste, które mają spełniać normy bezpieczeństwa i nie narażać nas na kontuzje oraz bardziej wyszukane, których zadaniem jest ułatwienie życia weteranom narciarstwa. Poznajmy specjalistyczne rodzaje wiązań.

Dostosuj wiązanie pod siebie

Wiązania ze zmiennym systemem można regulować do kilku centymetrów w przód lub tył. Daje to duże pole do manewru. Śruba z przodu wiązań umożliwia dokonywanie regulacji na wzniesieniach. Ułatwia to przemieszczanie się w nartach, gdyż można dostosować odchyły do naszych preferencji i zmieniać je w zależności od tego czy zjeżdżamy, czy spacerujemy po ośrodku.

Wiązania demo są używane w wypożyczalniach i raczej nie mają większego znaczenia dla jakiegokolwiek narciarza. Są zaprojektowane tak, żeby dopasować się do jak największej liczby butów. Zazwyczaj mają regulator, który umożliwia dostosowanie wiązania do rozmiarów buta, ale i tak zleca się kupno dopasowanych wiązań, gdyż te o ile otrzymane w wypożyczalni spełniają jakieś normy, to kupno ich z innego źródła może narazić nas na niebezpieczeństwo.

Wiązania AT

Wiązania narciarskie Alpine touring mają za zadanie umożliwienie narciarzowi podniesienie pięty, tak, żeby wspinać się bez problemu bez ściągania nart. Umożliwiają także zablokowanie pięty, by zapewnić bezpieczne zejście. Wiązania te zostały zaprojektowane z myślą o zwiedzaniu ośrodków, ale można w nich bez problemowo jeździć. Takie wiązania narciarskie atomic sprawdziłyby się lepiej, bo są przystosowane do jazdy, ale wiązania AT nie odstają na tyle daleko, żeby komfortowe zjazdy były w nich niemożliwe.

Wiązania Apline touring mają wiele różnych odmian. Niektóre są połączone plastikową lub metalową ramą, podczas gdy inne opierają się na sztywnej podeszwie buta narciarskiego. Te drugie wymagają także specjalnie dobranych butów, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort jazdy jednocześnie.

Dwie istotne sprawy

Wiązania narciarskie atomic mają zapewnić ci bezpieczeństwo. Niestety mają swoją konstrukcje, która nie jest uniwersalna. Z tego powodu należy uważać na wszelkiego rodzaju stoki i wzniesienia.

Nie należy takżę stwarzać sytuacji, których następstwem może okazać się stały uszczerbek na zdrowiu. Wiązanie narciarskie firmy atomic zapewnia usztywnienie, które poprawia bezpieczeństwo, ale nie w każdej sytuacji jest tak samo potrzebne.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://proshop.com.pl/13-wiazania-narciarskie.

Previous ArticleNext Article
https://gayer.com.pl/ogrzewacze-do-ogrodu-eleganckie-i-funkcjonalne-rozwiazanie-na-chlodne-wieczory/ zobacz Industrialny dębowy stół do salonu