Dom i wnetrze

Vademecum stylowych aranżacji

Nawet mały remont domu pociąga za sobą zmiany. Wypada wtedy, w ferworze przekształceń zmienić aranżacje. Prezentujemy przekrój najczęściej stosowanych stylizacji.

Styl marynarski

Styl marynistyczny to dwa kolory: biały i niebieski. Wydaje się, że to mało popularny styl, jednak o tym, że jest inaczej, może świadczyć asortyment, jaki posiada najbliższy sklep meblowy Bielsko, jest najlepszym tego przykładem.

Aranżacja nawiązuje do wspomnień z wakacji, piaszczystych plaż, morskiej bryzy i zdrowej opalenizny.

Boho puzzle

Feeria barw! Pozornie niepasujące do siebie kolory i wzornictwo. Wszystko bez wyjątku, meble i dodatki każdy element w innym stylu. Nie ma sklepu meblowego w Bielsku, z którego zasobów nie da się stworzyć takiego kolażu.

Styl kolonialny

Meble wykonane są z ciemnego, egzotycznego drewna. Kolorystyka ziemi, czyli beże, brązy i zielenie. Jako motywy zdobnicze, szata roślinna tropików.

Styl miejsko-przemysłowy

Najważniejsze są elementy, które nadają pomieszczeniom industrialny charakter. Może to być sejf, metalowa szafa, obrotowy taboret lub masywny klosz oświetlenia sodowego.

Styl klasyczny

Oznacza harmonię i elegancję. Jest najtrwalszym stylem aranżacyjnym na przestrzeni lat. Raz zakupione meble służą latami.

Styl rustykalny

Wiejski aranż coraz częściej przyjmuje się w polskich domach, czego można doświadczyć w sąsiadującej z domem placówce handlowej branży meblarskiej. Budujące przemyślenia można mieć odwiedzając sklep meblowy Bielsko nie jest tu wyjątkiem.

Styl rustykalny jest przyjazny i swojski. Króluje w nim drewno i meble o prostych formach. Kredensy, komody i pojemne szafy z lustrem. Jako dodatki bieżniki i ludowe figurki oraz makatki.

Shabby chic — siła niedoskonałości

Odrapany szyk dowodzi, że w niedoskonałości może tkwić uroda. Projekty są pełne ciepła. Aranżacje wypełnione sprzętami jakby lekko zdezelowanymi. Widać na nich lata użytkowania. Kolorystyka natomiast preferuje pastele.

Styl retro

Styl potrzebuje zdecydowanej kolorystyki. Jego fundamentem są podstawowe kolory bez półtonów, o pełnym nasyceniu.Pomarańcze, błękity, czerwienie i żółcienie w połączeniu z bladym beżem i popielatą szarością. Materiały to welur i satyna. Wszystko to buduje sentymentalny klimat trącający lekko myszką.

Styl rodem z południa Francji

Lawendowa Prowansja inspiruje projektantów ciepłym piaskiem plaż riwiery francuskiej. Jest też generatorem pomysłów związanych z miejscową wsią.

Meble wykonane są z naturalnego drewna. W wielu miejscach widać kamień ociosany zgrubnie i bez polerowania.

Więcej informacji znajdziesz na stronie sklep meblowy Bielsko – Salonkomandor.pl.

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/od-kiedy-dziecko-moze-jezdzic-z-przodu/ zobacz zobacz