Ciekawe

Piwo bezalkoholowe – co warto o nim wiedzieć?

W polskim społeczeństwie można znaleźć niemal tyle samo zwolenników co i przeciwników piwa bezalkoholowego. Ci drudzy, twierdzą, że napój który nie zawiera alkoholu nie może być nazywany piwem. Przedstawiciele pierwszej grupy są z kolei przekonani, że piwo bez zawartości alkoholu nie tylko wspaniale smakuje lecz także ma wiele substancji odżywczych.

Jak produkowane jest piwo bez alkoholu?

Sposobów na to, aby powstało piwo bez zawartości alkoholu jest przynajmniej kilka. Jednym z najbardziej popularnych jest produkcja tradycyjnego napoju alkoholowego, a następnie pozbawienie go procentów. Proces ten może odbywać się albo poprzez destylację lub też przy użyciu wirówki próżniowej.

Inną możliwością jest doprowadzenie do tego, aby piwo nie nabrało procentowej mocy. Aby uzyskać taki efekt, trzeba w odpowiednim czasie przerwać proces fermentacji. Dopuszcza się, aby błąd w zawartości alkoholu wynosił do 0,5%. Nawet przy takiej zawartości, wciąż jest to piwo bezalkoholowe.

Dobroczynne działanie piwa bez alkoholu

Od dawna panowało przekonanie, iż piwo nie idzie w parze z jakimkolwiek sportem. Wszak sportowiec, to człowiek stroniący od wszelkich używek. Tymczasem okazuje się, że wypite od czasu do czasu piwo, a zwłaszcza piwo bezalkoholowe, to prawdziwe błogosławieństwo dla zmęczonego wysiłkiem organizmu.

Jak potwierdzają badania, piwo to bogate źródło przeciwutleniaczy, które nie tylko zapobiegają rozwojowi chorób nowotworowych lecz także znacznie spowalniają procesy starzenia się organizmu. Warto wspomnieć także o tym, że piwo spożywane w niezbyt dużych ilościach pomaga oczyszczać nerki, jak również przyspiesza proces trawienia.

Właściwości odżywcze piwa bezalkoholowego

Piwo bezalkoholowe zawiera ogromną ilość cennych składników odżywczych, które umożliwiają organizmowi człowieka prawidłowe funkcjonowanie. Wśród nich należy wskazać chociażby elektrolity, sód, potas, magnez czy polifenole.

Piwa bezalkoholowe coraz częściej pojawiają się na imprezach sportowych sponsorowanych przez ich producentów. Wszyscy zawodnicy mogą liczyć wówczas na odżywczy napój, który będzie czekał na nich na mecie. Co ważne – piwo bez zawartości alkoholu przyczynia się do powstawania kaca ani żadnego uzależnienia.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Bezalkoholowe.com

Previous ArticleNext Article