Motoryzacja

Pielęgnacja i naprawa tapicerki skórzanej

Skórzane wykończenie wnętrza od bardzo wielu lat było synonimem luksusu i nie inaczej jest w przypadku branży motoryzacyjnej. Niestety po kilku latach eksploatacji fotele skórzane przeważnie nie są w dobrym stanie, dlatego też należy pamiętać o jej kompleksowej pielęgnacji. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo jak za pomocą farby do skóry samochodowej, można w prosty sposób przywrócić tapicerce dawny blask.

Skórzana tapicerka

W Polsce jak i zresztą na całym świecie, kierowcy coraz częściej kupując nowy samochód decydują się na skórzaną tapicerkę, ponieważ myślą, że materiał ten przez wiele długich lat zachowa swój pierwotny wygląd, strukturę oraz żywe kolory. Skóra jak powszechnie wiadomo jest bardzo trwałym materiałem, jednak tylko wtedy, gdy będzie ona odpowiednio pielęgnowana.
Pamiętać należy również i o tym, że praktycznie każda nowoczesna tapicerka skórzana na fotelach samochodowych ma specjalną warstwę ochronną. Dodatkowa warstwa zabezpiecza skórę nie tylko przed zabrudzeniami i wilgocią, ale przede wszystkim przed bardzo niebezpiecznym promieniowaniem UV. Specjalna warstwa ochronna ułatwia również czyszczenie skóry. Jak łatwo się domyśleć z biegiem lat dodatkowa warstwa zaczyna się stopniowo ścierać, a jej brak szybko prowadzi do powstawania trwałych przebarwień oraz błyskawiczną utratę koloru. Oryginalna farba do skóry samochodowej jest najlepszym obecnie sposobem, aby pozbyć się wszystkim wyblaknięć.

Profesjonalny zabieg koloryzacji

Pomimo naszych bardzo dużych starać tapicerka samochodowa prędzej, czy później ulegnie uszkodzeniom. W zależności od rodzaju zniszczenia skórę samochodową możemy naprawić na bardzo wiele sposobów. Jeżeli nasza tapicerka jest tylko trochę zniszczona lub lekko przetarta, to możemy błyskawicznie naprawić ją dzięki zabiegowi koloryzacji. Na naszym rynku mamy bardzo wiele środków chemicznych, dzięki którym przywrócimy naszej skórze pierwotny blask. Warto zainwestować nie tylko w profesjonalne tonery i farby do skóry samochodowej, ale również lakiery zabezpieczające.
W przypadku starszych aut najczęściej zniszczone są boczki foteli oraz podłokietniki. Przy drobnych korektach nie ma oczywiście potrzeby malowania całego fotela, ponieważ w większości przypadkach pomoże nam jedynie pomalowanie uszkodzonych fragmentów. Aby nasz fotel prezentował się bardzo okazale musimy pamiętać o doborze odpowiedniego odcienia farby do skóry samochodowej. Nowa warstwa farby powinna jak najmniej odróżniać się od reszty tapicerki. Przed nałożeniem nowej warstwy farby należy pamiętać również, aby dokładnie oczyścić powierzchnię.
Farbę do skóry kupisz na Lakiery24.com

Previous ArticleNext Article
https://www.fcbu.org/nowoczesny-przedpokoj-inspiracje-i-aranzacje/ yviewphoto.com zobacz wiecej