Dom i wnetrze

Jasne i przestronne pomieszczenia – jak aranżować, aby w wewnątrz mieszkania nigdy nie zabrakło światła?


Wiele osób jest zdania, że o elegancji i komforcie pomieszczenia świadczą wybrane meble i dodatki – nie sposób się nie zgodzić. Niewiele z nich jednak jest świadomych, jak ważne jest zadbanie o odpowiednie oświetlenie pomieszczenia. Często popełnianym błędem w polskich domach jest zasłanianie okien ciemnymi kotarami, wykorzystywanie obszernych, mlecznych kloszy na żarówki. Podpowiadamy, jak lepiej zadbać o oświetlenie pomieszczenia!

Okna – duże i szczelne

Marzeniem wielu Polaków jest posiadanie okien panoramicznych. Niestety, jeszcze do niedawna takie rozwiązania wiązały się z przenikaniem chłodu do wnętrza i stopniowym wychładzaniem pomieszczenia. Na szczęście do dyspozycji mamy już nowoczesne okna pasywne, tworzone z kilku szyb i wysokiej jakości ram okiennych z aluminium i PCV. To właśnie takie okna panoramiczne pozwolą na wpuszczenie jak największej ilości naturalnego światła do pomieszczenia. Nowoczesne okna pasywne i nie tylko znajdziemy na stronie okna-internorm.pl.
Aby faktycznie w pomieszczeniu było dużo światła pamiętajmy o tym, aby nie zasłaniać ich ciężkimi kotarami czy zasłonami. Zamiast nich przemyślmy kwestię rolet okiennych – znajdziemy je w większości sklepów dekoratorskich oraz u producentów. Są one tworzone z trwałych materiałów, odpornych na promieniowanie słoneczne. Szeroka paleta kolorystyczna sprawia, że bez trudu znajdziemy produkt pasujący do naszych wnętrz.

Co z lampami?

Szukając nowych żyrandoli czy lamp do mieszkań zazwyczaj wybieramy te, które podobają nam się wizualnie. Nie zwracamy uwagi na najważniejszą wartość, czyli ile światła odda taka lampa. Obszerne, mleczne i wzorzyste klosze może i są ładne, jednak pochłaniają sporo światła, przez co pomieszczenie będzie niedoświetlone i mroczne. Znacznie lepsze okażą się lampy o otwartych kloszach lub też podwieszane sufity z lampami halogenowymi.

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/ile-trwa-egzamin-na-prawo-jazdy/ https://hellheaven.pl/metalowy-stojak-na-reczniki-polaczenie-funkcji-i-estetyki-w-lazience/ ingspacestudio.pl