Dom i wnetrze

Pewna ochrona przed wilgocią

Pewna ochrona przed wilgocią
Pochłaniacze wilgoci sprawiają że wszelkie zawartości folii, kartonów, metalowych pojemników, kontenerów czy też skrzyń są bardzo dobrze chronione. Torebki osuszające nie dają szans na utrzymywanie się wilgoci w artykułach – wilgotnych, zawilgoconych, higroskopijnych.
Warto pamiętać, że nawet minimalna ilość wilgoci, która może być na przykład spowodowana wilgocią powietrza w trakcie pakowania produktu może doprowadzić do szkodliwego procesu pleśniowego lub korozyjnego. Najbardziej podatne na takie procesy są produkty które są szczelnie zamknięte (torby foliowe, folie stretch). Co ważne wilgoć może w znacznym stopniu zniszczyć pojemniki, kontenery magazynowe, czy też kartony, dlatego usuwanie wilgoci jest tak ważną kwestią.

Pochłaniacze – mnogość rozwiązań

Pochłaniacze wilgoci są dostępne w różnych rozmiarach , w saszetkach i woreczkach. Służą osuszaniu, usuwaniu zaparowania, zabezpieczają towary przed wilgocią atmosferową urządzeń precyzyjnych. Pochłaniacze wilgoci umieszczone w opakowaniach produktów albo pojemnikach transportowych absorbują panującą w nich wilgoć, pochłaniają ją, osuszają produkty, dzięki czemu nie występuje rdza, korozja, pleśń, śniedzienie, oksydacja.
Co ważne, w opakowanych urządzeniach i metalowych elementach pochłaniacze wilgoci usuwają także roszenie, zaparowanie, kondensację pary wodnej. Adsorbent jest bardzo ważny przy zmianach temperatury oraz zmiennych warunkach pogodowych dla transportowanych przez dłuższy czas opakowań.

Gwarancja bezpieczeństwa

Pochłaniacze wilgoci skutecznie osuszają, zabezpieczają i ochraniają produkty przez zawilgoceniem i kondensacją pary wodnej. Dotyczy to w szczególności wrażliwych elementów, podzespołów urządzeń i produktów oraz kompletnych produktów. Jak wiadomo już nieduża ilość wilgoci jest w stanie spowodować szkodliwe procesy, takie jak pleśń czy korozja. Tego rodzaju sytuacje najczęściej zachodzą w artykułach szczelnie zamkniętych, opakowanych w torby foliowe. Wilgoć jest bardzo szkodliwa, potrafi naruszyć kartony, pojemniki, kontenery magazynowe, skrzynie składowe i transportowe. Dlatego każdy producent powinien zapewnić swoim klientom gwarancję najwyższej jakości oferowanych produktów.

Previous ArticleNext Article
https://www.fcbu.org/nowoczesny-przedpokoj-inspiracje-i-aranzacje/ https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-przeglad-samochodu/ https://boo.pl/dlaczego-warto-wykupic-ubezpieczenie-szkolne-dla-swojego-dziecka/