Biznes

Krajowe przesyłki drobnicowe

train-797072_1280Daleko posunięta specjalizacja oraz delegowanie usług to cechy charakterystyczne nowoczesnej gospodarki i przemysłu – niezależnie od jego gałęzi. Również transport, spedycja i logistyka – złączone ze sobą jako dyscypliny pokrewne, a na pewno przenikające się dla komfortu klientów oferują obecnie wyspecjalizowane usługi, by spełnić oczekiwania każdego zleceniodawcy. W Polsce sporą grupę przesyłek nadawanych indywidualnie, ale i przez podmioty prawne, stanowią przesyłki drobnicowe krajowe. Czym są i co je wyróżnia?

Przesyłki drobnicowe krajowe – krótki rys charakterystyczny

Ładunki drobnicowe są produktami gotowymi oraz przetworzonymi, które transportuje się w zbiorczych lub jednostkowych opakowaniach. Mogą one być doprawdy różnorodne, jednakże istotne, by uwzględniały specyfikę danego towaru. Ładunki drobnicowe łatwo mogą ulegać uszkodzeniom, stąd konieczne jest ich właściwe zabezpieczenie – np. przy pomocy palet czy specjalnych folii i mocowań. Prawidłowe opakowanie jest istotne również z punktu widzenia spedytora – ułatwia bowiem przewóz, a także dalszy przeładunek. Konieczne jest odpowiednie oznaczenie – informujące o charakterze towaru (np. łatwo tłukący się etc.), a także o miejscu jego przeznaczenia. Ładunki drobnicowe można przeliczyć na sztuki jak i zważyć (co nie jest możliwe w przypadku ładunków masowych). Aby ekonomia miejsca przewozowego nie pozostawała zbytnio naruszana przesyłki drobnicowe transportuje się jako części składowe ładunku zbiorowego, który potem jest rozpraszany do poszczególnych odbiorców. Jesteśmy w stanie wyróżnić kilka rodzajów przechowywania i transportu krajowych przesyłek drobnicowych. Zbiorczą jednostkę ładunkową można stworzyć przy pomocy paletyzacji (a więc umieszczenia elementów na palecie), konteneryzację (w kontenerze), pakietyzację (tworzenie paczek), a także stropowanie (czyli związanie poszczególnych części przy pomocy sznurka). Każdorazowo należy wziąć pod uwagę nie tylko ilość towarów, ale też ich specyfikę.

Usługi Pekaes w zakresie krajowych przesyłek drobnicowych

Przedsiębiorstwo przewozowe oferuje oczywiście szeroki zakres usług. Jednakże w niektórych z nich zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji – tak właśnie jest w przypadku krajowych ładunków drobnicowych. Sieć transportowa oparta na kilkunastu terminalach jest na tyle efektywna, że w przeciągu doby można dostarczyć przesyłkę do każdego miejsca – na terenie całej Polski. Dodatkowym atutem jest możliwość dopasowania rozwiązania transportowego do konkretnych potrzeb klienta, jak i stały nadzór oraz możliwość kontaktu z Biurem Obsługi Klienta. Z Pekaes można mieć pewność, iż przesyłka będzie w pełni bezpieczna, również podczas ewentualnych przeładunków. Jest to możliwe zarówno dzięki rozwiązaniom praktycznym, jak paletyzacja, foliowanie, zabezpieczanie towaru, jak i prawnym obejmującym ubezpieczenie CARGO. W razie jakichkolwiek nieprawidłowości klientom przysługuje możliwość reklamacji, opartej na deklarowanej wartości towaru. Ponad to firma może pochwalić się tym, że korzysta z zaawansowanych rozwiązań IT, by jeszcze bardziej ułatwić proces składania zlecenia, a także śledzenia swojego nadanego pakunku, oraz uzyskiwanie raportów czy faktur. Dla komfortu klienta list przewozowy oraz etykieta nadania są sformatowane jako dowód nadania.
Transport drobnicowych przesyłek nie należy do najbardziej opłacalnych dla spedytora. Konieczna jest nie tylko większa troska o towar, ale też poświęcenie większej ilości czasu na proces załadunku, przeładunku oraz dowozów do terminali (partie ładunków są niewielkie). W wyniku tego maleje efektywność, zwiększa się natomiast okres wykonywania zadania – dodatkowo przeładunek nie przebiega tak płynnie, gdyż trzeba do niego wykorzystywać różnego typu przyrządy.
Czytaj więcej: https://www.pekaes.pl/pl/uslugi/przesylki-krajowe/przesylki-drobnicowe-krajowe.html

Previous ArticleNext Article