Dom i wnetrze

Ogród w stylu retro


Klimatyczny ogród, w którym obcujemy nieco z tajemniczością. Przenoszący nas do krainy rozmarzenia i wzniosłości. Jakby opisany w wielu książkach i wierszach. Taka perfekcyjna przestrzeń nieoczywistości. W angielskim stylu, bo przecież ogrody tego typu otwierano na żywioł natury i jej bujność. Podkreślając znaczenie i ducha przeszłości. W ogrodach angielskich tajemnica kryła się w rozmaitych zakątkach. Take miejsce możemy wyczarować także dzisiaj. W sercu nowoczesnego świata.

Nie wszystko musi być jasne

Ogrody pielęgnujące przeszłość najlepiej zakładać tam, gdzie mamy stare drzewa. To one stworzą klimatyczny obraz całości. W ich cieniu warto zaaranżować sekretny zakątek, niczym z romantycznych dzieł literackich czy malarskich. Otoczony najlepiej – kamiennym murkiem, który wyglądać będzie wiekowo. Wielkie drzewo, na przykład kasztanowiec, stanie się także ozdobnym soliterem – głównym punktem naszej kompozycji w stylu retro.
Takie miejsca są po prostu idealne do tego, żeby postawić tam altankę lub drewniany domek ogrodowy. W takiej przestrzeni nie wszytko musi być jasne i widoczne. Wręcz przeciwnie – tworzymy miejsca nieoczywiste. Może to być także klasyczne patio, ozdobione koszami petunii.

Pachnąco, przyjemnie i elegancko

Ogród w stylu retro to przestrzeń, w której wybuchają wciąż nowe zapachy i kolory. Dlatego obok pergoli obsadzonej różami można urządzić ziołowy ogródek. Odpoczywając na drewnianej werandzie, rozkoszować będziemy się zapachem mięty czy wyglądem lawendowego morza. W takim miejscu musi być przyjemnie i elegancko.
Styl retro odwołuje się do pałacowych ogrodów. Dlatego muszą pojawić się eleganckie przedmioty. Jak lampy ogrodowe, baldachimy czy wytworne sofy ogrodowe w połączeniu z fantazyjnymi fotelami. Takie meble ogrodowe znajdziemy w salonie Oltre.

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/ile-trwa-egzamin-na-prawo-jazdy/ kst.org https://beesafe.pl/porady/psychotesty-dla-kierowcow/