Zdrowie i uroda

Nawilżanie skóry – istotny zabieg pielęgnacyjny

fashion-1063100_1280
Nasza skóra codziennie narażona jest na zanieczyszczenia, działanie promieniowanie słonecznych, smog, utratę wody. Długotrwałe działanie tych czynników wpływa na zmniejszenie elastyczności skóry, jej znaczne odwodnienie, powstawanie pierwszych zmarszczek oraz utratę ostrych rysów twarzy. Za utratę jędrności skóry twarzy odpowiada również zmniejszająca się liczba włókien kolagenowych oraz kwasu hialuronowego. Te substancje odpowiadają za utrzymywanie odpowiedniego nawilżenia wody w głębszych partiach skóry. Wraz z ich zanikaniem nasza skóra po prostu się starzeje. Czy możliwe jest spowolnienie tego procesu?

Jaki krem do naszej twarzy?

Podstawą jest określenie zagrożeń czyhających na nasza skórę każdego dnia, jak również dobranie odpowiednich kosmetyków, które wzmocnią nasz naskórek, przywrócą mu zdrowy kolory oraz odżywią. Najlepiej nadają się do tego kremy do twarzy, których zadaniem jest nawilżenie oraz ochrona skóry przed szkodliwymi czynnikami. Kremy dostępne są w zróżnicowanych opcjach – wiele z nich dedykowanych jest dla konkretnych typów cery (sucha, naczynkowa, tłusta, mieszana). Kremy mogą posiadać dodatkowe wyciągi z roślin kwiatowych, ziół, owoców, warzyw – im więcej naturalnych składników, tym lepsze działanie kosmetyku.
Regularne stosowanie kremów nawilżających pozwala na uelastycznienie skóry oraz jej odpowiednie nawilżenie, przez co zahamowane zostają procesy starzenia się. Warto jednak mieć na względzie, iż kupując krem do twarzy powinien on posiadać wysoki filtr UV.
Warto przetestować wiele kremów – ostatnim trendem jest wykorzystywanie kremów ekologicznych, w których nie znajdziemy sztucznych barwników, parabenów oraz chemicznych konserwantów. Takie kremy są znacznie lepsze dla cery, gdyż nie zapychają porów skóry i posiadają wiele cennych witamin w swoim składzie.
O kremach czytaj więcej na splendore.pl.

Previous ArticleNext Article