Zdrowie i uroda

Na czym polega depilacja laserowa?

depilacja laserowa szyja i kark
Tradycyjne metody depilacji są co prawda tanie, ale wymagają częstego powtarzania zabiegów i mogą u osób wrażliwych wywoływać podrażnienie skóry lub uczulenie. Znacznie lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem jest depilacja laserowa.

Jak działa laser na włoski

Lasery powszechnie stosowane są już w medycynie konwencjonalnej i medycynie estetycznej. Dzięki nim wykonuje się już wiele zabiegów bez konieczności przeprowadzania tradycyjnych operacji inwazyjnych. Lasery okazały się skuteczne, precyzyjne i tańsze niż tradycyjne operacje. Największą zaletą jest szybki powrót pacjenta do pełnej aktywności.

Laser znalazł także zastosowanie w medycynie estetycznej. Zamykanie naczynek krwionośnych, usuwanie zmarszczek, blizn, depilacja to już powszechnie stosowane zabiegi. Ich bezpieczeństwo i skuteczność powodują, że decyduje się na nie coraz więcej osób.
Depilacja laserowa wykorzystuje zjawisko fototermolizy, czyli światła i temperatury. Wiązka światła wytwarzana przez laser kierowana jest na nasadę włosa na skórze. Tam przez nią przenika i pochłaniana jest przez melaninę, czyli barwnik znajdujący się w mieszkach włosowych. Wytworzona temperatura niszczy mieszek wraz z cebulką włosa. Włos zostaje trwale usunięty i nie odrasta, ale ponieważ włosy różnie rosną, zabieg wymaga powtórzenia po jakimś czasie. Depilacja laserowa jest całkowicie bezpieczna i nie wywołuje skutków ubocznych.
infografika depilacja

Gdzie wykonywać zabieg

Depilację laserową najlepiej wykonywać w specjalistycznych gabinetach posiadających nowoczesne lasery. Zabieg wtedy będzie trwał krótko (ok. 15 min.), a jego skuteczność będzie gwarantowana. Dokonując wyboru gabinetu najlepiej wpisać w wyszukiwarkę np. depilacja Gdańsk i dokonać porównania sprzętu, cen. Dobrze jest także sprawdzić na forum opinie klientów na temat jakości usług danego gabinetu. Zajmuje to trochę czasu, ale zabieg jest dość drogi, więc warto wybierać rozsądnie.
Na rynku dostępne są urządzenia laserowe do depilacji wykonywanej w domu. Koszt zakupu to ok. kilkuset złotych. Urządzenia te sprawdzają się tylko w przypadku niewielkiego owłosienia na twarzy. Zabiegi na nogach, miejscach intymnych czy nogach wymagałyby wielu godzin. Dodatkowo są mniej skuteczne, ponieważ wiązka światła jest niewielka.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Mimo, że depilacja laserowa jest bezpieczna, to nie wszystkie osoby mogą z niej korzystać. Przede wszystkim nie mogą jej stosować kobiety w ciąży i osoby cierpiące na nowotwory. Nie stosuję się jej także na skórę opaloną (słońce, samoopalacze lub solarium), ze stanami zapalnymi wywołanymi wirusami, bakteriami lub grzybami. Przeciwwskazaniem jest także stosowanie leków światłouczulających.
Artykuł powstał przy współpracy z redaktorami portalu http://medicinemag.pl/.

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/prawo-jazdy-na-automat/ https://artexint.com.pl/dusza-przemyslu-w-twoim-domu-kluczem-sa-meble-loftowe/ https://goldavocado.pl/komfort-i-styl-w-kuchni-wybierz-idealny-hoker/