Turystyka

Egzotyczne wakacje – czy mnie na nie stać?

dominican-republic-780382_1920
Coraz większym zainteresowaniem w biurach podróży cieszą się wyjazdy zagraniczne do miejsc egzotycznych. Okazuje się, że wycieczki tego typu nie są tak drogie, jak początkowo sądzimy. Wiele biur podróży stosuje specjalistyczne rabaty oraz promocje, dzięki czemu możliwe jest wykupienie wyjazdu w naprawdę atrakcyjnej cenie. Co powinniśmy wiedzieć o takich wyjazdach?

Co w cenie biletu?

Interesując się wyjazdem do tak egzotycznych miejsc jak Kuba, Dominikana czy Seszele powinniśmy udać się do sprawdzonego biura podróży. Podczas rozmowy z pracownikiem biura musimy też określić nasze oczekiwania. Z pewnością doświadczony touroperator pozwoli na dobrane oferty zgodnej z naszymi potrzebami. Zadaniem pracownika jest dokładne poinformowanie, co wchodzi w skład opłaconego biletu. Zazwyczaj są to: przeloty w obie strony, transfery z i na lotnisko, zakwaterowanie w wybranym hotelu, opieka rezydenta czy pilota wycieczki, wyżywienie w wybranej przez nas opcji, ubezpieczenie turystyczne. Jako goście hotelu mamy również prawo do korzystania z hotelowej plaży, basenów, leżaków, sejfu, WIFI i barku z lokalnymi alkoholami.
Co nie wchodzi w skład ceny biletu? Są to przede wszystkim wycieczki fakultatywne – są one nieobowiązkowe, jeśli jednak zapragniemy w nich uczestniczyć opłaty dokonujemy podczas urlopu, wprost do kasy przewodnika czy przedstawiciela biura podróży.
Jakie kierunki są najchętniej wybierane? Bez wątpienia to Dominikana cieszy się największa popularnością. Składa się na to przede wszystkim atrakcyjna cena oraz moc atrakcji, czekająca na miejscu na turystów. Osoby zwiedzające ten piękny kraj mogę aktywnie wypoczywać nad krystalicznie czystym Morzem Karaibskim, jak również żeglować, pływać, zwiedzać wyspę samochodem czy rowerem. Co ciekawe, wyjazdy firmowe na Dominikanę są coraz częstszym sposobem na nagrodzenie pracy osób zatrudnionych w danych firmach.

Previous ArticleNext Article
asc.org https://beesafe.pl/porady/przerejestrowanie-samochodu/ https://hellheaven.pl/metalowy-stojak-na-reczniki-polaczenie-funkcji-i-estetyki-w-lazience/