Dom i wnetrze

Moda kołem się toczy


Według powszechnie znanej teorii, moda odradza się co 60 lat. Przyglądając się ubraniom lansowanym przez projektantów czy wystrojowi wnętrz, nie sposób nie zgodzić się z tym założeniem! Niektóre meble i dodatki powracają w wielkim stylu, deklasując swoich młodszych konkurentów. Jakie akcenty sprzed lat przeżywają dzisiaj swoją drugą młodość? Sprawdź!

Fotele Chierowskiego

Popularny niegdyś niski fotel z miękkim obiciem i siedziskiem w kształcie trapezu dzisiaj znowu święci triumfy! Legendarny mebel został zaprojektowany w 1962 roku przez Józefa Mariana Chierowskiego. Produkcja fotela, który skradł serca milionów Polaków, trwała do połowy lat 80. Dzisiaj coraz częściej modne wnętrza zdobią fotele stylizowane na tę ponadczasową perełkę z PRL-u.

Wzorzyste dywany

Gładkie, stonowane dywany są już passe! Do łask powróciły wzorzyste, staromodne dywany o bardzo krótkim włosiu w odcieniach brązu i czerwieni. Wzorzyste dywany idealnie przełamują minimalistyczne i stonowane wnętrza. Oprócz tego, w modzie znowu są skóry i futra, które „od niechcenia” rzuca się na proste krzesła i kanapy.

Fototapety

Krajobrazy z wodospadami i egzotycznymi wyspami w roli głównej przeszły już do historii, jednak to nie oznacza, że era fototapet się skończyła! Wielkoformatowe, duże grafiki to absolutny hit w aranżacjach salonów. Wysoka jakość nadruków i niebanalne wzory sprawiają, że nawet nieduże pomieszczenie może zyskać głębie i charakter.

Meblościanki

Niegdyś popularna meblościanka chyba nigdy nie wypadła z obiegu. O ile nowoczesne meblościanki systemowe są bardzo popularnym i praktycznym gościem w modnych salonach czy sypialniach, to stare, drewniane meble rodem z PRL-u to pewna nowość w aranżacjach! Aby stworzyć ciekawe wnętrze zgodne ze świeżą wizją designerów, powinieneś poszukać starych szafek czy biurek na strychu swoich dziadków, nieco je odświeżyć i ustawić w centrum pokoju.
 

Previous ArticleNext Article