Zdrowie i uroda

Zadbaj o swoje zęby – 3 podstawowe zasady

Marzy Ci się zdrowy, biały uśmiech? To możliwe! Ale musisz o niego odpowiednio zadbać i wykazać się dużą cierpliwością. Czasem bowiem na taki efekt trzeba porządnie zapracować. Jak się do tego zabrać? Oto podstawowe rady i wskazówki, które mają Ci pomóc w pielęgnacji jamy ustnej, zniwelowaniu problemów z zębami i uzyskaniu pięknego, lśniącego uśmiechu.

Nie bój się dentysty!

Regularne wizyty u dentysty to podstawy krok w stronę zachowania zdrowych zębów. Nie bój się więc tego kroku – obecnie naprawdę nie ma ku temu powodów. W gabinetach stomatologicznych wykorzystuje się bardzo skuteczne znieczulenia, przez co dzisiejsze zabiegi dentystyczne wcale nie muszą być bolesne. Jeśli wszystko pozostanie pod Twoją stałą kontrolą, ograniczysz wizyty do krótkich przeglądów jamy ustnej. Jeśli wybierasz się na leczenie uzębienia, może czekać Cię więcej bardziej złożonych zabiegów, lecz efekty warte są każdej sekundy spędzonej na fotelu dentystycznym. Na kontrolę powinniśmy udawać się raz na pół roku. Dentysta może też zalecić scalling – oczyszczanie zębów z osadów, co pozwala je rozjaśnić i sprawić, że staną się zdrowsze. To zabieg profilaktyczny. Jeśli natomiast interesuje Cię profesjonalne wybielanie, musisz zerknąć na ofertę estetyczną.
Zobacz także: Wskazania do wizyty u ortodonty

Nie zapominaj o systematycznej pielęgnacji!

Jeżeli jest coś jeszcze ważniejszego od wizyt u stomatologa, to oczywiście – sama pielęgnacja. Żaden dentysta bowiem nie pomoże, Jeśli nie będziesz dbać o zęby. O samym myciu zaś można powiedzieć naprawdę dużo. Do dyspozycji masz szczoteczki ręczne, elektryczne lub soniczne – a każdy rodzaj charakteryzuje się nieco inną techniką czyszczenia. Najlepsze efekty osiągają ostatnie z wymienionych, lecz jeśli odpowiednio przyłożysz się do szczotkowania ręcznego, z Twoimi zębami również nie będzie źle. Musisz jedynie pamiętać, by myć zęby po każdym większym posiłku, nie pozwalając na to, by w jamie ustnej rozszalały się bakterie i kwasy. Bardzo ważne jest też używanie nici dentystycznej lub irygatorów, oczyszczających trudno dostępne przestrzenie międzyzębowe. Sporą pomocą są także płyny do płukania, choć tutaj należy uważać z ich doborem i dawkowaniem (więcej na ten temat na portalu internetowym kreatywna.pl). Nadmiernie używane, jeśli zawierają silne substancje, mogą prowadzić do nadwrażliwości zębów. Dobrze jest wybierać pasty i płyny przeciwdziałające próchnicy. Od czasu do czasu można też skusić się na żel do fluoryzacji. Natomiast ostrożnie należy obchodzić się z wybielaczami – ich użycie warto wcześniej skonsultować ze swoim stomatologiem. Rodzaj pasty, którą najlepiej wybrać, w dużej mierze zależy od rodzaju problemów, z jakimi zmaga się Twoje uzębienie.

Pamiętaj o zdrowej diecie!

Dieta także ma wpływ na wygląd Twojego uśmiechu. Najlepiej jest ograniczać słodkie, lepiące produkty, a po każdym spotkaniu ze słodyczami bardzo dokładnie wyszczotkować zęby. Kawa, herbata czy wino przyczyniają się zaś do powstawania osadu. Nie znaczy to jednak, że musisz z nich całkowicie zrezygnować – zawsze możesz wspomóc się wspomnianym scallingiem. Tymczasem zęby „lubią” nabiał, fluor i witaminy. Pozytywnie wpływa na nie jedzenie sera (żucie go neutralizuje kwasy), marchewek i wielu innych warzyw. Z kolei napoje gazowane osłabiają szkliwo – czy pamiętasz eksperyment z coca-colą i zębem mlecznym? Lepiej nie ryzykować!
Dbanie o piękny uśmiech to także dbanie o swoje zdrowie. Problemy z zębami przekładają się na problemy z całym organizmem. Lepiej postawić na profilaktykę, a więc nie leczyć, tylko zapobiegać!
Źródło: www.infoss.pl

Previous ArticleNext Article
https://chuck.com.pl/klucz-do-czterosezonowego-tarasu-ogrzewacze-gazowe/ zobacz Loftowy metalowy hoker barowy