Zdrowie i uroda

Medycyna estetyczna: usuwanie zmarszczek

Zmarszczki są prawdziwą zmorą współczesnych kobiet. Pojawiają się one już po 20. roku życia – początkowo są płytkie i zazwyczaj związane są z nasza mimiką. Z upływem lat zmarszczki stają się głębsze i bardziej widoczne. Proces ten związany jest ze stopniowym odwadnianiem się skóry. Jak przebiega i czy istnieją szanse na zminimalizowanie zmarszczek?

sunglasses-635269_1920

Dlaczego nasza skóra się starzeje?

Nasza skóra narażona jest nie tylko na działanie szkodliwych czynników, ale także na siłę grawitacji oraz odwodnienie. Proces utraty wody nasila się wraz z ukończeniem ok. 30 roku życia, kiedy zanikają włókna kolagenowe oraz zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego w naszym organizmie. Ten ostatni związek ma za zadanie wiązać wodę – ilość tej substancji w skórze jest więc bezpośrednio związana z jej nawilżeniem. Stopniowe zmniejszanie ilości kwasu hialuronowego w skórze skutkuje powstawaniem nowych, głębszych zmarszczek, utraceniem ostrego owalu twarzy, opadaniem policzków. W wielu przypadkach tak drastyczne zmiany powodują u pań i panów niechęć do eksponowania twarzy, unikanie spotkań ze znajomymi i w końcu: całkowite wycofanie się z życia towarzyskiego. 
Czy jest możliwość cofnięcia procesu starzenia skóry?

Niwelowanie zmarszczek – zaufaj medycynie estetycznej!

Medycyna estetyczna rozwija się prężnie, zajmuje się przywracaniem twarzy sprężystości i odpowiedniego napięcia skóry. Zabiegi wykonywane są przez doświadczonych lekarzy, którzy w swoich gabinetach wykorzystują naturalny kwas hialuronowy. Podczas zabiegu jest on wprowadzany pod skórę przy pomocy niezwykle cienkiej igiełki. Usuwanie zmarszczek to najpopularniejszy typ zabiegu – poza nim możliwe jest również wypełnianie ust i nadawanie im pełniejszego konturu, modelowanie owalu twarzy, wypełnianie bruzd nosowo wargowych i wiele innych. 

Przed zabiegiem skóra pacjenta jest znieczulana przy pomocy specjalistycznego kremu. Dzięki temu zabieg jest bezbolesny, a dyskomfort pacjenta zminimalizowany. 
Tuż po zabiegu skóra może być nieco opuchnięta – ten stan może utrzymywać się do 24 godzin. 
Efekty wykonania zabiegu wypełniania zmarszczek są widoczne przez ok. 9-12 miesięcy.

Gdzie na zabieg?

Tylko do zaufanego lekarza medycyny estetycznej. Najlepiej takiego z polecenia. 

Zapraszam na konsultacje – medycyna estetyczna Kraków

Kraków – Dental4You®

Previous ArticleNext Article