Ciekawe

Mat ochronna do zadań specjalnych

Różnorodność oferowanych na rynku mat ochronnych jest wielka. W zależności od potrzeb i możliwości finansowych można wybrać niemalże wszystko, co jest się w stanie wyobrazić. Ochrona podłóg, czy sprzętu AGD to nic trudnego, a wyciszenie pokoju to bułka z masłem. Nie należy tylko zwracać uwagi na najtańsze modele z supermarketów podczas promocji.

Maty ochronne pod krzesło

Maty ochronne swoją popularność zdobyły jako ochrona podłogi pod fotelem komputerowym, który porusza się na twardych, plastikowych kółkach. Wielkość zniszczeń podłogi po kilku miesiącach użytkowania jej obok komputera jest tak duża, że zakup maty powinien być jednym z pierwszych.

Maty gładkie, z wypustkami uniemożliwiającymi upadek, z materiału odpowiedniego dla alergików – poliwęglanu oraz z super odpornego na ścieranie, sól i kwasy polipropylenu, który mimo, że drogi to warty każdej wydanej złotówki.

Maty ochronne do sprzętu AGD

W sprzedaży są nie tylko maty ochronne na podłogi, ale również maty, które można położyć na sprzęcie w celu stłumienia wibracji lub niektórych dźwięków. Taka mata wykonana jest zwykle ze specjalnie tłoczone gumy, która dzięki swoim parametrom skutecznie wykonuje swoje zadanie.

W przypadku pralki mate taka ustawia się na podłodze pod maszyną tak, aby stłumiła nieprzyjemne wibracje na przykład podczas wirowania.Maty antywibracyjnej można użyć na hydroforze, czy innych dosyć głośnych urządzeniach gospodarstwa domowego.

Maty ochronne na ściany

Takie maty ochronne służą zazwyczaj tłumieniu lub odbijaniu dźwięków i są stosowane albo przy uciążliwych sąsiadach, albo – co bardziej tradycyjne, lecz może mniej od podanego przed chwila przeznaczenia stosowane – w pomieszczeniach do nagrywania muzyki, do śpiewania w akustycznie wolnym środowisku. Pomieszczenia takie zabierają dla siebie cały dźwięk nic nie wypuszczając na zewnątrz. Jakoś nagrania w dobrze wygłuszonym pomieszczeniu jest bardzo duża.

Wszystko zależy od jakość użytych mat. Kiedyś były tworzone z wełny, ale działa ona uczulająco i powoduje kaszel. W tej chwili najczęściej używa się pianek akustycznych, które w zależności od grubości, gęstości i struktury lepiej lub gorzej tłumią lub odbijają dźwięk.Bardzo ważne jest umiejętne pokrycie ścian matami, gdyż dopiero unikanie szczelin i ścisłe ich zamontowanie gwarantuje dobrą jakość użytkowania i brak reklamacji wysyłanych do producenta. Zazwyczaj odrzucanych własnie przez nieprawidłowe zamontowanie mat ochronnych na ścianach lub podłogach, gdzie zazwyczaj pełnią funkcje pochłaniania wibracji.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.maximat.pl/.

Previous ArticleNext Article
ganos.com https://beesafe.pl/porady/gdzie-wyrzucic-opony/ -spu.org