Zdrowie i uroda

Serwisowanie nart

Dbałość o sprzęt powinna być rzeczą, o której nawet się nie dyskutuje. Zarobione pieniądze wydane na zestaw narciarski – nie ważne czy dla amatora czy dla profesjonalisty – przepadną dosyć szybko, jeżeli właściciel nie będzie o niego należycie dbał. Regularny serwis i brak zwlekania z naprawą bieżących usterek to naprawdę podstawa.

Gdzie w Polsce?

W Krakowie. Serwis narciarski Kraków – w pierwszej stolicy naszego kraju jest kilka porządnych serwisów, do których należy udać się w razie potrzeby i każdego roku. Coroczny przegląd zestawu narciarskiego i wydanie zaświadczenia dotyczącego przeglądu jest podstawą do wypłacenia odszkodowania w razie nieszczęśliwego wypadku.Inną sprawą jest, że nie każdy decyduje się na ubezpieczenie nie do końca zdając sobie sprawę, z tego, że odszkodowania za złamanie nogi nie wypłaca się od tak, bezpodstawnie. Nigdy nie wiadomo, czy upadek zdarzył się dlatego, że zawiódł sprzęt. Być może to właściciel niezbyt dobrze uważał. Zwykle refleksja przychodzi już po fakcie, kiedy urlop okaże się fiaskiem.

Kiedy?

Co roku przynajmniej. I nie chodzi o urlop, tylko o sprawdzenie sprzętu. Profesjonalna diagnostyka nie może polegać na kilkuminutowym obejrzeniu sprzętu przez rzekomego serwisanta. Profesjonalny serwis posiada sprzęt, dzięki którego może odpowiednio wyliczyć odpowiednie dla danego zestawu parametry siły wypięcia, która jest odpowiedzialna za bezpieczeństwo.Parametry podane w tabelkach dołączonych do zestawu narty-buty- wiązania nie zawsze są odpowiednie. Dlatego wykorzystanie profesjonalnego urządzenia jest takie ważne. Ponosi się koszty raz do roku, a są one warte każdej chwili bezpieczeństwa na stoku.

Tylko narty?

Serwis narciarski Kraków – miejsce sprawdzania nie tylko nart, ale również desek snowboardowych. Świetne miejsce na regenerację zużytego sprzętu, czy jego regularną, bieżącą naprawę. Ostrzenie nart, wyrównanie ślizgów i wytłoczenie struktury, szlifowanie i polerowanie krawędzi, maszynowe smarowanie, szczotkowanie ślizgu – to tylko niektóre z proponowanych przez serwis użytecznych usług.Ciekawą usługą jest wygrzewanie nart. Czynność polega na 24 godzinny ogrzewaniu nart w 55 stopniach tak, aby smar bazowy właściwie się rozpuścił i głęboko, dokładnie wsiąkł w ślizgi. Skromniejszą, ale równie interesującą opcją jest 3 godzinne ogrzewanie w pokrowcu. Doskonała jakość nart po tym zbiegu jest niezaprzeczalna. Jest to usługa dostępna zarówno dla nart jak i dla desek snowboardowych. Tak samo jak dla obu sprzętów oferowane jest smarowanie maszynowe lub smarowanie żelazkiem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie serwis narciarski Kraków – agasport.com.pl.

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/co-grozi-za-przeglad-samochodu-po-terminie/ live url Dębowa konsola do przedpokoju w stylu loft