Dom i wnetrze

Nowoczesne stoliki do każdego wnętrza

Salon – przestrzeń odpoczynku i spotkań rodzinnych, miejsce, do którego zapraszamy gości i w którym spędzamy wieczory przy książce lub dobrym filmie. Coraz częściej to również wnętrza połączone z kuchnią i jadalnią. Ta pewnego rodzaju multifunkcjonalność z jednej strony jest wygodna, a z drugiej wymaga pewnej konsekwencji i umiejętnego planowania przestrzeni. Zwyczajna komoda może stać się także niezwykle funkcjonalnym kredensem. Poza nią w salonie powinno się znaleźć miejsce również na komplet wypoczynkowy, meblościankę i oczywiście stolik kawowy. Nawet ten niewielkich rozmiarów świetnie będzie sprawdzał się przy popołudniowej kawie, spotkaniu z przyjaciółmi czy też w czasie gier towarzyskich. To wokół niego tak naprawdę toczy się życie i warto wybrać odpowiedni model nie tylko do wielkości wnętrza, kształtu kompletu wypoczynkowego, ale również własnych predyspozycji.

Nowoczesny stolik kawowy

Choć sama konstrukcja stolika kawowego jest oczywista, to jednak jego wykończenie, bryły i dodatkowe atuty potrafią przykuć uwagę. Nowoczesne propozycje łączą inspiracje stylem skandynawskim oraz funkcjonalne zalety. Z założenia przecież ma być wygodnie – chcemy odłożyć kubek z herbatą, ale może również w różnego rodzaju schowkach czy na półkach zostawić książkę czy też pilota. Nowoczesne wzornictwo oraz doskonałej jakości materiały niewątpliwie pomogą dopasować stolik do innych elementów aranżacji wnętrza i nadadzą mu wyjątkowo designerski charakter. Bardzo często ten rodzaj mebla będzie częścią meblościanki, ale w wielu wypadkach może być również ławą, która będzie jedynie wpisywać się w wybraną stylistykę. Co istotne, jest to ten rodzaj detalu, który jest w stanie stworzyć niezwykle designerskie wnętrze.

Funkcjonalność i styl

Nowoczesne stoły z https://www.furnival.pl/ to szereg różnych modeli łączących materiały, faktury czy kolory. Poza nowoczesnym wyglądem mają one również niezwykle funkcjonalny charakter. Pozwalają na przechowywanie wszystkich rzeczy, które lubimy mieć pod ręką i oczywiście dają odpowiednio dużą przestrzeń blatu. Te elementy są właśnie bardzo praktyczne, ale także wpływają na estetykę, ponieważ w materii stolika bryła będzie niezwykle ważna. To szczególnie istotne, gdyż w większości przypadków stanie on w centralnym miejscu salonu, a tym samym będzie przykuwać uwagę. Szczególnie mocno wykorzystywane są więc inspiracje skandynawskie – metalowe kosze, ukośne nóżki w kolorze drewna czy też nieszablonowe bryły – otwarte półki oraz szuflady.

Powodzeniem cieszyć się mogą również stoliki rozkładane do salonu. Na co dzień są rewelacyjnym dodatkiem do aranżacji, a w momencie gdy potrzebujemy, lekka konstrukcja staje się świetnym miejscem, przy którym usiąść może kilka osób. Ta minimalistyczna konstrukcja idealnie sprawdza się w niewielkich mieszkaniach, które sprytnie łączą kilka różnych funkcji.

Previous ArticleNext Article
zobacz https://carnivorous-plants.pl/taras-w-kazda-pogode-tajemnica-ogrzewaczy-gazowych/ zobacz wiecje