Motoryzacja

Malowanie felg lakierem to sama przyjemność dla miłośników swoich aut

Dla największych miłośników samochodów największą wartość stanowi samodzielna praca przy aucie. Wiele z takich osób w ogóle nie uznaje zlecania pewnych czynności innym. Najbardziej zagorzali motofani mogą też samodzielnie malować również felgi, gdyż na rynku dostępne są lakiery do felg w szerokiej gamie kolorów.

Malowanie felg lakierem to satysfakcja

Osoby, które decydują się na samodzielne prace przy swoich autach robią to głównie z zamiłowania. Tzw. dłubanie przy aucie sprawia oczywiście więcej satysfakcji. Nie liczy się wówczas specjalnie czas przy tym spędzony, a efekt końcowy.
I tak samo jest z felgami. Wystarczy dobrej jakości lakier do felg, odrobina manualnych umiejętności i można w felgi tchnąć nowe życie, a tym samym całkowicie odmienić wygląd auta. Bo to właśnie felgi w znacznym stopniu decydują tym, jak będzie wyglądać samochód.

Malowanie felg lakierem to oszczędność pieniędzy

Samodzielne pomalowanie felg będzie rzecz jasna tańsze, niż zlecenie tego lakiernikowi. Dobrej jakości lakier do felg kosztuje zazwyczaj kilkanaście złotych. Choć zaleca się użycie podkładu to wiele osób rezygnuje z niego, dzięki czemu koszt jest jeszcze niższy. Ale nawet, gdy użyje się podkładu, jak również bezbarwnego lakieru wierzchniego, koszt i tak nie będzie wysoki.
Do kosztów trzeba będzie też wliczyć czynności polegające na przygotowaniu felg. Jeśli felgi są w dobrym stanie, ograniczą się one jednak tylko do mycia i ewentualnego za czyszczenia papierem ściernym. Potrzebne będą też taśmy ochronne.

Malowanie felg nie jest trudne

Aby pomalować felgi nie trzeba mieć jakichś specjalnych predyspozycji. W razie potrzeby można poćwiczyć na jakimś podobnym kształtem przedmiocie. Należy oczywiście przestrzegać zaleceń producenta lakieru do felg. Zazwyczaj każdy z lakierów nakłada się w dwóch lub trzech warstwach, każdą po wyschnięciu poprzedniej.
Do malowania najlepiej wybrać miejsce na świeżym powietrzu, osłonięte od wiatru. Farba nie będzie wtedy uciekać, a i nie będzie osiadać na innych obiektach. Najlepiej, jak temperatura otoczeni nie będzie ani zbyt niska, ani zbyt wysoka.
Felgi można malować bez zdejmowania opony
Jak najbardziej lakier do felg można nakładać bez zdejmowania opony. To jeszcze bardziej przyczyni się do oszczędności czasu i pieniędzy. Należy jedynie dobrze zabezpieczyć oponę przed pomalowaniem. Można do tego użyć taśmy malarskiej lub nawet zwykłej.
To o czym, należy szczególnie pamiętać to dokładne umycie i odtłuszczenie malowanej powierzchni. Tylko wtedy lakier będzie się dobrze trzymał i malowanie będzie trwałe.
Lakier do felg kupisz na Lakiery24.com

Previous ArticleNext Article
Komplet stolików kawowych zobacz https://dajplus.pl/kiedy-przemysl-spotyka-dom-meble-loftowe-w-nowoczesnym-wydaniu/