Turystyka

Podhale wiosną – nie tylko Zakopane


Wyjazd na Podhale kojarzy się przede wszystkim ze spacerami po Zakopanem. Turyści chętnie odwiedzają Krupówki, wjeżdżają koleją na Kasprowy Wierch czy Gubałówkę, zaglądają do licznych karczm i restauracji. Warto jednak wiedzieć, że Podhale oferuje nam znacznie więcej atrakcji – warto mieć je na uwadze!

Wyprawa na krokusy

Wiosną olbrzymie rzesze ludzi wybierają się do dolin tatrzańskich na podziwianie krokusów. Zazwyczaj największy ruch odnotowuje się na Dolinie Chochołowskiej i Kościeliskiej, znacznie mniej osób wędruje na Kalatówki. Jeśli zależy nam na ciszy i spokoju zaplanujmy wyprawę na krokusy w ciągu tygodnia – będzie zdecydowanie mniej ludzi, przez co z pewnością odpoczniemy od zgiełku.

Bukowina – z dala od hałasu i gwaru

Jeśli zależy nam na tym, aby nie przebywać stale w zatłoczonym Zakopanem warto zastanowić się nad pobytem w Poroninie czy w Bukowinie Tatrzańskiej. Szczególnie to ostatnie miasto ma wiele do zaoferowania – Bukowina słynie przede wszystkim ze wspaniałych term, z których korzystać mogą osoby w każdym wieku. Szukając komfortowego noclegu w dobrej cenie warto zajrzeć na stronę willamajerczyk.com. Oczywiście w mieście znajdziemy również liczne hotele i schroniska młodzieżowe. Podczas pobytu w Bukowinie warto wybrać się na dłuższy spacer szlakami pieszymi, ciągnącymi się daleko poza granice miasta.

Previous ArticleNext Article
https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/ https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-prawo-jazdy/ zobacz