Ciekawe

Kuchenny zestaw na udany start

Kuchenny zestaw na udany start
Twoi znajomi przeprowadzili się do nowego mieszkania? A może Ty wreszcie wijesz sobie upragnione, własne gniazdko? Wszystkim tym, którzy muszą od zera skompletować swoją kuchenną kolekcję albo poszukują idealnego podarunku na parapetówkę podpowiadamy, jakie prezenty okażą się strzałem w dziesiątkę!

Idealny prezent na nowe mieszkanie? Zestaw garnków!

Jeśli zastanawiasz się, jaki prezent na nowe mieszkanie ucieszy Twoich znajomych, postaw na uniwersalne i praktyczne rozwiązania! Do takich z pewnością zaliczyć możemy podstawowe narzędzie pracy w kuchni każdego profesjonalisty i amatora – garnki! Na szczególną uwagę zasługują naczynia wykonane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej 18/10. Tego typu garnki i patelnie możesz bez obaw myć w zmywarce i zapiekać w piekarniku, co znacznie zwiększa swobodę i możliwość podczas przygotowywania posiłków. Alternatywą dla naczyń wykonanych w całości ze stali są modele pokryte powłoką non-stick. Unikaj patelni i garnków z powłoką teflonową, która negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Dużo lepiej w kuchni sprawdzi się ceramika – twarda, naturalna substancja odporna na działanie wysokich temperatur i ścieranie.

Porządne noże

Komplet noży w bloku to niezwykle elegancki i funkcjonalny element wyposażenia kuchni. Aby komplet wiernie służył przez długie lata, wybieraj modele wykonane ze stali odpornej na korozję. Filetowanie, szatkowanie i krojenie znacznie ułatwiają noże ze stali węglowej z domieszkami chromu, wanadu lub molibdenu. Zadbaj o to, aby ostrza były twarde, ale na tyle elastyczne, aby nie pęknąć podczas płynnej zmiany kąta krojenia.

Zastawa stołowa

Elegancki komplety wysokiej klasy sztućców to prawdziwy skarb w kuchennej kolekcji. Piękne sztućce, delikatna porcelana i szkło kryształowe nie tylko zwiększają komfort spożywania posiłków, ale również wpływają na estetykę stołu. Czy można wyobrazić sobie piękniejszą oprawę dla wyszukanych, pysznych dań niż stylowa zastawa?

Previous ArticleNext Article