Technologia

Każdy beton podda się wierceniu


Elementem prac związanych z budową lub remontem i modernizacją budynków jest obróbka betonu. Wymagają jej wszelkiego rodzaju instalacje, np. sanitarna, wentylacyjna, gazowa i elektryczna. W niektórych przypadkach wykorzystanie tradycyjnych sposobów na wiercenie otworów może okazać się problemowe.

Dużo kurzu i hałasu

Wiercenie w betonie jest uciążliwe. Pracom towarzyszy ogromny hałas i duża ilość pyłu. Jedno i drugie jest szkodliwe dla zdrowia. Uszkodzenie słuchu i dolegliwości układu oddechowego mogą dopaść nie tylko pracowników budowlanych, ale również inne osoby, które znajdą się w pobliżu prowadzonych prac. Z tego powodu czasem rezygnuje się z wprowadzenia do budynku, którego nie można wyłączyć z użytkowania, dodatkowych instalacji lub modernizacji już istniejącej. Nie bez znaczenia jest tu również ryzyko powstania mikrouszkodzeń, które mogą doprowadzić do osłabienia całej konstrukcji budowli.

Beton nie jest niepokonany

Beton uznawany jest za materiał charakteryzujący się wysokim stopniem twardości. Przez to jest on trudny w obróbce. Rozwój technologii i branży budowlanej pozwala jednak znaleźć sposób na wiercenie w betonie. Jednym z najnowocześniejszych i obecnie nie mających sobie równych, jest technika diamentowa. Pozwala ona wykonać odwierty w betonie, które są niewielkich rozmiarów. Ich średnica może liczyć nawet kilkanaście milimetrów. Jedną z najważniejszych zalet, jakie niesie ze sobą zastosowanie techniki diamentowej, jest uniknięcie niebezpiecznych pęknięć, jakie może spowodować tradycyjne wiercenie w betonie.

Technika diamentowa ma dużo zalet

Niemal całkowite wyeliminowanie hałasu i pyłu oraz uniknięcie ryzyka osłabienia konstrukcji budynku to nie jedyne zalety, o jakich warto wspomnieć mówiąc o technice diamentowej, z której korzysta się robiąc odwierty w betonie. Wiercenie otworów tą metodą cechuje się wysoką wydajnością, a wykonać je można zarówno na mokro, jak i na sucho. Wiercenie w betonie można przeprowadzić pod dowolnym kątem, a prace można wykonać nawet w wyjątkowo trudnych warunkach. Wszystko za sprawą wykorzystywanego w tej technice diamentu. To najtwardszy ze znanych obecnie minerałów. Jest odporny na działanie szkodliwych substancji, a jego właściwości pozwalają wykonać bardzo precyzyjne cięcia. Techniką diamentową można wykonać odwierty nawet w betonie zbrojonym i nie ma tu potrzeby sięgania po nadmiernie hałasujący i wywołujący drgania ścian oraz stropów sprzęt udarowy.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://wierceniebetonu.com/

Previous ArticleNext Article
https://gayer.com.pl/ogrzewacze-do-ogrodu-eleganckie-i-funkcjonalne-rozwiazanie-na-chlodne-wieczory/ https://buzzhouse.pl/nowoczesnosc-z-nuta-retrospekcji-meble-loftowe-jako-kwintesencja-stylu/ https://holard.net/eleganckie-i-nowoczesne-kwietniki-do-salonu-zielona-przestrzen-w-miejskim-stylu/