Ciekawe

Koniec z nudą w podróży, czyli przenośne wersje znanych gier

car-fast-speed-1356
W czasie długiej podróży, czy to samochodem, autokarem, pociągiem czy samolotem, dopada nas nuda. Radzimy sobie z nią bawiąc się telefonami, czytając książki, słuchając muzyki, a czasem przysypiając. Jest też sposób, który dostarczy ciekawej rozrywki i zaangażuje więcej osób – wystarczy się zaopatrzyć w podróżną wersję znanej gry.
Wersje mobilne są skonstruowane na bazie normalnych, ale różnią się zwykle rozmiarem, aby nie sprawiały problemów w transporcie. Są zwykle też zaopatrzone w lekkie, plastikowe elementy oraz magnesy, które trzymają pionki na planszach, aby nie spadały nawet w czasie dynamicznej jazdy. Dodatkowo gry podróżne mają jeszcze jedną zaletę – nie potrzeba do nich prądu, a więc nie pojawi się problem z rozładowaną baterią. Pomagają także oderwać dzieci od ekranów tabletów i smartfonów.
Na początek warto podkreślić, że gry podróżne nie są tylko dla dzieci – w ofercie sklepów znajdziemy plansze klasycznych gier, takich jak na przykład szachy. Poza tym wiele propozycji jest wciągających dla małych i dużych graczy. Istnieją także rozgrywki przeznaczone wyłącznie dla dorosłych, na przykład karciane Czarne historie i Psycho dropsy. Poziom trudności może również sprawiać problem dzieciom, więc wybierając grę na podróż warto zwrócić uwagę na wskazania dotyczące wieku graczy.
W długiej podróży na pewno sprawdzi się gra Węże i drabiny, która jest odpowiednia dla graczy w różnym wieku i może być rozrywką dla całej drużyny. Należy w niej przeprowadzić pionek przez planszę, ale nie jest to takie proste – ruchy krzyżują węże, można się także natknąć na drabiny, które ułatwiają dotarcie do celu. Geniusz i Inteligencja nadają się dla graczy w każdym wieku, pod warunkiem, że potrafią czytać. Te i inne gry towarzyskie dostępne są na Nokaut.pl. Gra Mexican została wymyślona na zasadzie zwykłego domina, ale ponad 90 kafelków daje ogromne możliwości poszerzania rozgrywki. Firma Gigamic stworzyła wersje podróżne kilku swoich gier i dodatkowo zadbała o to, aby plansze można było łączyć ze sobą. Posiadając dwa egzemplarze, można powiększyć planszę, przez co rozgrywka się wydłuża i staje się o wiele bardziej emocjonująca.

Previous ArticleNext Article