Ciekawe

Gry towarzyskie na każdą okazję

gry planszoweSposób na nudę, ciekawe spędzenie soboty w towarzystwie rodziny, a także niezawodny pomysł na urozmaicenie spotkania towarzyskiego. Do lamusa odeszły czasy, w których planszówki kojarzyły się tylko z rozrywką dla dzieci, a gry karciane co najwyżej z flirtem towarzyskim bądź makao. Twórcy gier prześcigają się w coraz bardziej zwariowanych pomysłach, a gracze komputerowi mogą poważnie pomyśleć o przejściu do świata realnego.
Podstawowy podział na karty oraz planszówki wydaje się być coraz bardziej nieaktualny. Wybór gier jest ogromny, dlatego też twórcy muszą dopasować ich treść nie tylko do wieku użytkownika, ale także popularnych rozrywek czy też ostatnio modnych seriali. Moda na spędzanie czasu przy planszówkach znalazła odzwierciedlenie w aranżacji nowoczesnych lokali – coraz częściej na stojących przy barze regałach możemy znaleźć nie tylko książki i czasopisma, ale także pudełka z grami.

Wieczór ze znajomymi

Podczas weekendowego spotkania ze znajomymi możemy wypróbować gry słowne.Popularne Scrabble doczekały się wielu wariacji, dlatego też szybko znajdziemy najbardziej odpowiadający nam wariant. Pamiętajmy jednak, że wybór gier słownych to wersja dla ambitnych, a każdy kolejny kieliszek wina może wiązać się ze wzburzonymi dyskusjami na temat występowania danego słowa w języku polskim. Jeżeli chcemy uniknąć kłótni – zachowując przy tym ten sam poziom ekscytacji – wybierzmy mówione kalambury, które świetnie sprawdzą się także na imprezach integracyjnych.
Ciekawym sposobem na spędzenie wolnego czasu są także gry utrzymane w konwencji retro, doskonale wpisujące się we wciąż aktualną modę na czerpanie inspiracji z lat osiemdziesiątych. Planszówki, w których gracze ustawiają się w kolejkach mogą brzmieć zabawnie – jednak pozwalają na przeniesienie się wspomnieniami w czasy młodości, co już gwarantuje dobry humor.

Rozrywka dla całej rodziny

Na popularności zyskują gry, w których głównym zadaniem jest odpowiadanie na pytania z różnych dziedzin wiedzy. Niestety, w tym przypadku należy zachować szczególną ostrożność – rozgrywki często kończą się sporym rozczarowaniem, że dzieci wykazują się lepszą znajomością świata niż ich rodzice. Dorosłym, którzy chcą dmuchać na zimne, możemy polecić gry, które jednoczą wszystkie pokolenia – nieśmiertelne grzybobranie, statki albo chińczyka. Dzieci mogą jednak w każdej stwierdzić, że rodzice przeszkadzają w zabawie i zarządzić rozgrywkę we własnym gronie – w takim przypadku warto mieć pod ręką gry wzorowane na fabułach bajek.

Mistrzowie gatunku

Jeżeli tajemniczy skrót RPG kojarzy Ci się właściwie z niczym, a granie po nocach brzmi jak wymówka do odprawiania seansów spirytystycznych – czas najwyższy przekonać się na własnej skórze, czy taki diabeł straszny. RPG to nic więcej jak gry zawierające określoną fabułę, rozwijaną przez graczy wcielających się w niezwykłe postacie. Odrobina zdolności aktorskich, przychylność dla gatunku science-fiction oraz niepohamowana wyobraźnia – to wszystko czego potrzebujesz, aby wejść do gry. No, i może kilkorga kompanów.

Previous ArticleNext Article