Technologia

Być jak kierowca rajdowy

board-cubes-game-2923new
Gry komputerowe umożliwiają nam sprawdzenie się w różnych rolach. Wyścigi samochodowe spełniają nasze marzenia o byciu kierowcą rajdowym. Coraz nowsze wersje gier stają się rozbudowanymi symulatorami, do obsługi których nie wystarczy myszka i klawiatura.
Do pełnego odczucia radości z prowadzenia wirtualnego samochodu potrzebna jest kierownica. Najnowsze symulatory są bardzo czułe, można w nich sterować nie tylko kierunkiem jazdy. Wymagają one od gracza pełnej obsługi samochodu – sprzęgła, gazu, hamulca, kierownicy, a nawet zmiany biegów.
Warto rozważyć zakup kontrolera, jeśli symulatory jazdy należą do twoich ulubionych rozrywek. Samo sterowanie klawiaturą nie odda realizmu wyścigów. Przygotowując się do zakupu, warto wiedzieć, że najtańsze kontrolery składają się z samej kierownicy. O wiele bogatsze doznania zapewnią nam dodatkowe pedały, dźwignia skrzyni biegów oraz hamulec ręczny. Wybierając kontroler, zwróćmy również uwagę na sposób oddawania drgań. Tańsze kontrolery maja system wibracyjny, a te z wyższej półki posiadają system sprężenia zwrotnego, który realistycznie oddaje wrażenie jazdy.
Jak zrobić z biurka kabinę samochodu? Mocowanie kierownicy i pedałów musi być solidne. Większość kontrolerów posiada przyssawki, za pomocą których doczepimy je do gładkiej powierzchni. Pedały zwykle nie są mocowane, ale zwarto zwrócić uwagę, żeby nie przesuwały się po podłodze, utrudniając rozgrywkę.
Większość kontrolerów jest zasilane przez gniazdo USB. Wybierając kierownicę, możemy znaleźć model uniwersalny, który bez problemu połączy się z pecetem, jaki i z konsolami do gier. Czasem jest do tego potrzebna przejściówka, którą bez problemu można dokupić. Niektóre kontrolery, potrzebujące większej mocy, są wyposażone w zewnętrzny zasilacz.
Materiał z którego jest wykonana sama kierownica jest również ważny. Możemy się zdecydować na model ze zwykłego plastiku lub pokryty gumą, która zapewnia lepszą przyczepność. Istnieją również modele luksusowe, obite prawdziwą skórą. Przed zakupem kierownicy, obejrzyj różne modele kontrolerów do gier na Nokaut.pl.

Previous ArticleNext Article