Zdrowie i uroda

Kilka sposobów na bardzo słabe i jasne rzęsy


Ciemne i długie oraz wywinięte do góry rzęsy, to niewątpliwy atut urody. Niestety nie wszystkie kobiety mają rzęsy takie, że dosłownie mogą się nimi wachlować. Można jednak bardzo wiele zdziałać i poprawić za pomocą makijażu oraz kilku sztuczek stosowanych przez najlepszych na świecie makijażystów. Poza tym przyda się jeszcze wiedza na temat pielęgnacji rzęs, bo regularne dbanie o nie może przynieść spektakularne efekty.

Jak dbać o rzęsy?

Pielęgnacja to podstawa. Rzęsy wymagają wzmacniania za pomocą odżywek, które można teraz dostać praktycznie w każdej drogerii. Jeżeli stosuje się taką odżywkę regularnie, zgodnie z zaleceniami producenta, w ciągu kilku tygodni rzęsy mogą urosnąć nawet o kilka milimetrów. To naprawdę dużo. Poza tym można stosować domowe zabiegi upiększające rzęsy, na przykład wcierać w nie olejek rycynowy. Ten zabieg należy stosować zawsze wieczorem, niewielką ilość olejku nakładając na rzęsy od ich nasady, aż po końce. Olejek rycynowy również działa cuda i bardzo wzmacnia rzęsy, a poza tym stymuluje ich wzrost.

Odpowiedni makijaż i sztuczne rzęsy

Drugi sposób to odpowiedni makijaż. Nawet bardzo jasne i mało wyraziste rzęsy można szybko odmienić za pomocą kilku trików makijażowych. Przyda się do tego naprawdę świetnej jakości tusz do rzęs, eyeliner oraz kredka do oczu, a także dobrej jakości sztuczne rzęsy oraz akcesoria potrzebne do ich założenia. Na początek należy przykleić sztuczne rzęsy zgodnie z informacją na opakowaniu. Kiedy rzęsy są już dobrze umocowane, należy narysować kreskę eyelinerem na górnej linii powieki, a kredką do oczu narysować niewielkie czarne punkciki, które będą wizualnie jeszcze bardziej zagęszczać rzęsy. Na koniec pozostaje tylko bardzo dobrze wytuszować, do czego dobrze jest użyć tuszu wydłużającego i pogrubiającego. Nawet na co dzień warto wybierać tusz wodoodporny. Uniknie się wtedy tak zwanego efektu pandy, kiedy to tusz może rozmazać się nawet pod wpływem ciepła.

Henna na rzęsy i brwi

Ostatnie sposób przyciemnienia rdzo jasnych rzęs to nałożenie henny. W tym celu najlepiej jest udać się do salonu kosmetycznego, w którym doświadczona w tego typu usługach osoba nałoży odpowiednią ilość farby, tak by rzęsy nabrały głębokiego i wyrazistego koloru. Dzięki temu oprawa oczu zyska zupełnie nowy wygląd, a cała twarz będzie wydawała się bardziej wyrazista.
Sztuczne rzęsy dostępne sa w ofercie sklepu kosmetykizameryki.pl

Previous ArticleNext Article
zobacz Stół industrialny dębowy do salonu Komplet stolików kawowych