Biznes

Wakacje kredytowe


Zanim bank udzieli nam kredytu bada naszą zdolność kredytową. Mówiąc bardziej potocznie, bank weryfikuje czy stać nas na kredyt. Aby to stwierdzić bada naszą historię kredytową oraz sytuację finansową. Jeśli pozytywnie przejdziemy weryfikację bank udzieli nam kredytu, gdyż w danym momencie mamy tyle środków aby regularnie spłacać raty kredytu. Skoro otrzymaliśmy pozytywną decyzję również w pełni szczęścia nie zastanawiamy się co może pójść nie tak
 

Zanim zdecydujemy się na kredyt

Powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na jego cenę ale także dodatkowe możliwości jakie oferuje dany bank. Jest to istotne zwłaszcza przy kredytach długoterminowych, opiewających na wysokie kwoty. Oczywiście cena kredytu jest bardzo istotna i chyba każdy mogąc wybierać, zdecyduje się na to aby nie przepłacać. Jednak często, możemy wybierać spośród porównywalnych cenowo ofert kredytów. Czym kierować się w takiej sytuacji?
Po pierwsze, dobrze jest zwrócić uwagę na to jakie warunki ubezpieczenia oferowane nam są w danym banku. Dobrze bowiem zabezpieczyć się w przypadku chwilowej niewypłacalności, nie generując tym samym dodatkowych kosztów. Zanim przystąpimy do umowy kredytu dobrze jest także sprawdzić jakie inne rozwiązania oferuje nam dana placówka w przypadku kiedy wpadniemy w kłopoty finansowe. Nie jesteśmy bowiem w stanie przewidzieć co może przydarzyć się nam na przełomie kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu lat. Nie wszystkie banki jednak w swojej ofercie mają taki produkt jak wakacje kredytowe.
Czym jednak sa owe wakacje kredytowe? Dzięki nim możemy odroczyć termin spłaty raty kredytu. Kiedy z jakiejś przyczyny nie będziemy w stanie w danym miesiącu zapłacić raty, możemy skorzystać z wakacji kredytowych. Zarówno okres na który są udzielane, jak i ich warunki zależne są całkowicie od banku. Szukając kredytu dobrze jest więc sprawdzić także czy możemy liczyć na wakacje kredytowe.
Z wakacji kredytowych możemy skorzystać najczęściej po upływnie pewnego okesu terminowej spłaty raty. W wielu bankach ten czas wynosi minimum 12 miesięcy.

Jeśli bank udzieli nam zgody na wakacje kredytowe

Przez ustalony czas nie musimy płacić rat kredytu, termin spłaty zostaje odroczony. Co jednak dzieje się z „ominiętymi” ratami? Może nam zostać wydłużony okres kredytowania, o tyle rat ile wynosiły wakacje kredytowe. Suma odroczonych rat może nam zostać proporcjonalnie doliczona do pozostałych rat kredytu. Kolejną opcją jest tez doliczenie wysokości odroczonych rat do ostatniej raty kredytu.
Kłopoty finansowe mogą przydarzyć się każdemu. Biorąc kredyt warto więc sprawdzić czy dany bank wychodzi na przeciw naszym problemom i w swojej ofercie ma wakacje kredytowe, które w kryzysowej sytuacji mogą bardzo nam pomóc.
Jeżeli szukasz profesjonalnej pomocy przy konsolidacji swoich kredytów koniecznie odwiedź stronę firmy Habza Finanse https://habzafinanse.com.pl/ firma specjalizuje się w trudnych kredytach, pomaga wyjść z pętli zadłużeń.
 

Previous ArticleNext Article