Biznes

Kasy fiskalne w przychodniach

Kasy fiskalne w przychodniach
Polska służba zdrowia jasno określa, które zabiegi wykonywane są w ramach ubezpieczenia zdrowotnego, a które stanowią usługi płatne. Jest tak w przypadku np. cytologii robionej częściej niż raz na dwa lata czy też konkretnych szczepień. W takich sytuacjach przychodnia musi pobrać opłatę oraz odprowadzić należny podatek. W tym celu konieczne jest zaopatrzenie przychodni w kasę fiskalną. Jaką?
Najlepszym rozwiązaniem okaże się niewielka kasa fiskalna – większe urządzenie nie jest konieczne, gdyż ilość zabiegów czy porad lekarskich wykonywanych poza leczeniem bezpłatnym jest niewielka. Mała kasa fiskalna posiada wystarczającą pamięć wirtualną do zapisania najistotniejszych oferowanych zabiegów czy porad. Niewielki rachunek będzie stanowił dla pacjenta również dowód na skorzystanie z usługi oraz możliwość reklamowania w razie potrzeby.

Niezbędne przeszkolenie pracowników

W przypadku niewielkich kas fiskalnych przeszkolenie pracowników potrwa dosłownie kilka godzin. Podstawą jest umiejętność nabijania na kasę rachunków, kwot oraz drukowanie poprawnych paragonów. Drugą istotną kwestią jest tworzenie raportów dobowych oraz miesięcznych – niezbędne są w przypadku kontroli urzędu skarbowego.
Źródło: kotrak.pl.

Previous ArticleNext Article
https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/ https://aaron.net.pl/loft-w-twoim-domu-od-hokerow-do-kuchni-po-industrialne-stoliki-kawowe-loft/ zobacz wiecje