Dom i wnetrze

Zalety stosowania oklein naturalnych

okleiny naturalne
Okleiny naturalne są piękne – to nie ulega wątpliwości. Sprawdź, jakie zalety wiążą się z wyborem właśnie nich.
Stosowanie oklein naturalnych jest z pewnością bardzo pomysłowym rozwiązaniem. Obrobione w ten sposób powierzchnie, nie tylko charakteryzują się niesamowitym pięknem ale też… nadają wnętrzu naszego domu mnóstwo piękna i elegancji. Oto główne i najczęściej spotykane zalety stosowania nieobrobionych oklein na bazie naturalnych komponentów.

Zalety stosowania oklein – dlaczego warto?

1. Okleiny naturalne cechują się niezwykłym pięknem. Nic w tym dziwnego – są one przecież wykonane w oparciu o naturalne drewno. Naklejając je na np drzwi wykonane z drewna znacznie słabszej jakości, mamy pewność że w ten sposób skutecznie poddajemy renowacji posiadane przez nas drzwi. Efekt jest murowany ale… to NIE JEST WSZYSTKO.
2. Okleiny naturalne nie są „zebrane” z najtańszych rodzajów drewna. Wręcz przeciwnie – wykonuje się je z materiałów najwyższej możliwie jakości. Na rynku, możemy znaleźć okleiny naturalne wykonane z drewna dębowego, jesionowego, jabłoni i tak dalej. Co więcej, nie znaczy to że decydując się na takie okleiny „chodzi wyłącznie o wygląd”. W ten sposób, zwiększamy żywotność naszych drzwi – gdyż naturalny i świeży budulec cechują się o wiele większą wytrzymałością, niż niejednokrotnie tandetny materiał z którego wykonane są drzwi.
3. Niepowtarzalny wygląd okleiny. Chyba większość osób zna ten problem. Kupujemy kilka metrów kwadratowych okleiny i zauważamy że… wzór który na niej się pojawia jest do siebie bardzo podobny jeśli nie ten sam. Jest to problem, jeśli zależy nam na niepowtarzalnych i pięknych powierzchniach. I tu właśnie pojawia się kolejna zaleta oklein naturalnych – dzięki specyficznej technologii produkcji, są one całkowicie niepowtarzalne. Możemy mieć pewność, ze kupując co jakiś czas dwa płaty okleiny naturalnej, nie trafimy na ten sam „motyw graficzny”. Wszyscy, którzy kochają luksus i niepowtarzalność winni docenić ten aspekt.
Jak widać, stosowanie oklein naturalnych wiąże się z wieloma zaletami. Gdybyśmy je podsumowali, wiążą się one głównie z wyglądem okleinowanej powierzchni a także – ze zwiększoną jej wytrzymałością (dzięki przyłożeniu okleiny). I choć naturalne okleiny są często wypierane przez okleiny typu SELECT (które już zostały poddane obróbce) to i tak są one o wiele piękniejsze od swoich obrobionych konkurentów. Widać to zresztą po zainteresowaniu, jakim cechują się wspomniane, w pełni naturalne i ekologiczne okleiny.

Previous ArticleNext Article