Ciekawe

Jaki wkład kominowy do jakiego kotła?

 Wkład kominowy żaroodporny czy kwasoodporny
Jednym z czynników warunkujących dobór odpowiedniego wkładu kominowego jest rodzaj kotła, do którego ma zostać podłączony wkład. Dowiedz się, który wkład kominowy sprawdzi się u ciebie w domu!

Jaki wkład kominowy do kominka?

Do odprowadzania spalin z kominka możemy zastosować wkład żaroodporny, ceramiczny albo emaliowany (dopuszcza się również stosowanie kominów ceglanych). Dlaczego? Kominki opalane są (a przynajmniej powinny być) paliwami stałymi, czyli na przykład drewnem, brykietem albo peletem, a spaliny powstające w wyniku spalania mają wysoką temperaturę. Optymalną ochronę przed spalinami wysokotemperaturowymi gwarantują właśnie wymienione rozwiązania.

Jaki wkład kominowy do kotła węglowego?

Z tych samych powodów, które wymieniliśmy powyżej, w przypadku kotłów węglowych zaleca się stosowanie wkładów żaroodpornych, ceramicznych albo emaliowanych. Z tą różnicą, że w odróżnieniu od kominków, kominy ceglane dopuszcza się jedynie w przypadku kotłów węglowych starego typu – przy nowszych urządzeniach to rozwiązanie nie ma racji bytu.

Jaki wkład kominowy do kotła gazowego?

Efektem spalania gazu są spaliny niskotemperaturowe i mokre. Oznacza to, że wymagają one zupełnie innego rozwiązania technologicznego niż kotły wykorzystujące opał stały. W ich przypadku zaleca się stosowanie wkładów kominowych kwasoodpornych lub ceramicznych.

Jaki wkład kominowy do kotła olejowego?

W przypadku kotłów olejowych zalecenia są takie same jak w przypadku kotłów gazowych. Stosować się powinno wkłady kominowe kwasoodporne lub ceramiczne.
Czytaj więcej: Wkład kominowy żaroodporny czy kwasoodporny?

Previous ArticleNext Article
live url https://holard.net/eleganckie-i-nowoczesne-kwietniki-do-salonu-zielona-przestrzen-w-miejskim-stylu/ https://beesafe.pl/porady/adac/