Dom i wnetrze

Jak stworzyć idealne miejsce do odpoczynku w ogrodzie?

Relaks na świeżym powietrzu to najlepsza opcja na zregenerowanie się po długim tygodniu pełnym wyzwań. Posiadacze ogrodów i tarasów powinni pomyśleć o zaaranżowaniu tych miejsc, aby faktycznie pełniły one rolę przestrzeni wypoczynkowej. Nie trzeba wiele, aby zwykły ogród zmienić w wyjątkowe miejsce do relaksu dla całej rodziny. Decydując się na interesujące meble i dodatki możemy mieć pewność, że każdy domownik będzie chętnie spędzał tam czas.

 

Piękno i funkcjonalność zestawów ogrodowych

Najprostszym sposobem na zapełnienie ogrodu jest zestaw ogrodowy z parasolem. Szukając mebli ogrodowych najczęściej kierujemy się względami estetycznymi. Wygląd jest oczywiście ważny, a sami projektanci zaskakują nas dzisiaj innowacyjnością swoich propozycji. Nowoczesne meble ogrodowe tworzone są w taki sposób, aby cieszyć oczy i uzupełniać przestrzeń. Najważniejsze są jednak materiały.

Wśród najchętniej wykorzystywanych tworzyw ogrodowych wymienia się aluminium malowane proszkowo – właśnie z niego tworzone są stelaże mebli ogrodowych. Aluminium jest zabezpieczone przed wilgocią, pojawianiem się rdzy, dodatkowo jest także lekkie, co wpływa na finalną wagę mebla. Wśród wierzchnich materiałów króluje technorattan, który na stałe zagościł w polskich ogrodach. Tworzywo to posiada nieporowatą strukturę, przez co do wnętrza nie wnika brud czy wilgoć.

 

Parasole o szerokich czaszach

Jaki powinien być idealny parasol ogrodowy? Z pewnością wykonany z trwałych tworzyw, odporny na uszkodzenia, ale również ładny, uzupełniający przestrzeń. Najważniejszym elementem parasola jest czasza, którą wykonuje się najczęściej z tkanin poliestrowych gęsto tkanych. Poliester pokrywany jest warstw a poliuretanu, który chroni tkaninę przed wnikaniem wilgoci, brudu. Czasza amortyzowana jest przez sprężyny naciągowe, które utrzymują tkaninę w prawidłowej pozycji.

 

 

Previous ArticleNext Article
https://e-oko.com/magia-mebli-loftowych-historia-cechy-charakterystyczne-i-jak-je-wkomponowac-w-wnetrze/ zobacz https://beesafe.pl/porady/samochod-z-wloch/