Dom i wnetrze

Meble klasyczne – hit czy kit? 

Trendy w branży meblarskiej są bardzo stabilne i rzadko dochodzi do spektakularnych zmian. Warto jednak poruszyć pewną kwestię, która potrafi podzielić opinię wśród osób związanych z branżą. Chodzi mianowicie o meble klasyczne.

 

Dlaczego meble klasyczne są tak dyskusyjne?

Niektórzy uważają, iż meble klasyczne nie znajdują już zastosowania przy współczesnych zasadach projektowania wnętrz, ze względu na niezwykłą popularność minimalizmu. W opozycji jest natomiast opinia, iż meble klasyczne doskonale sprawdzają się tam, gdzie nie można wykorzystać nowoczesnych mebli. Chodzi tu przede wszystkim o małe pomieszczenia. Mimo, iż meble klasyczne na pierwszy rzut oka potrafią wydawać się toporne, w dłuższej perspektywie okazują się najlepszą dostępną opcją.

 

Bardzo ważną rzecz – meble klasyczne

Są duże gabarytowo, dlatego też są bardzo pojemne. Jeżeli w danym mieszkaniu nie ma możliwości zamontowania szafy zabudowanej, wówczas meble klasyczne sprawdzą się doskonale. Łatwo można je łączyć z różnymi kolorami ścian i podłóg, problematyczne może być jednak dobranie odpowiedniego oświetlenia. Jeżeli ma się jednak ciekawy pomysł, to i oświetlenie nie będzie stało na przeszkodzie, by stworzyć spójne i harmonijne wnętrze. Nie można zapominać o tym, iż meble klasyczne dłużej utrzymują swoją wartość, dlatego też w razie chęci kolejnej zmiany wystroju będzie można je w korzystnej cenie sprzedać.

 

 

Previous ArticleNext Article
zobacz https://dinusiek.pl/ogrzewacz-tarasowy-jak-cieszyc-sie-tarasem-niezaleznie-od-pory-roku/ https://imerp.pl/konsola-waska-15-cm-maly-mebel-z-wielkimi-mozliwosciami/